Rozvoz dortů je čím dál populárnější. Lidé chtějí mít sladký život

rozvoz dortů

Upéct dort není vůbec jednoduché. Zvlášť, pokud s tím ještě nemáme žádné zkušenosti. Vzhledem k tomu, že dorty míváme jen jednou začas, rozhodně se vyplatí objednat si výrobu a rozvoz dortů. Profesionálové nám vytvoří vynikající dort přímo na míru a my nestrávíme dlouhé hodiny v kuchyni.

Dorty jsou vzácné. A náročné

Známe to všichni. Ta radost v očích dítěte, když před něj postavíme dort ve formě oblíbené hračky nebo hrdiny. Sliny, které se sbíhají, když před námi stojí dort pokrytý tlustým marcipánem. A co teprve lehký šlehačkový dort plný letního ovoce.

Dorty nemíváme na stole každou chvíli a o to víc si jich vážíme. Asi všichni by rádi a s láskou svým blízkým upekli vlastní dort, ovšem realita nebývá růžová. Upéct dort je totiž pořádná fuška.

Největší výzva při výrobě dortů? Řídit se podle receptu

Jakmile jednou zvládneme vlastní postup, stane se pro nás pečení dortů mnohem snazší. Do té doby na nás ovšem čeká mnoho úskalí. Aby se nám povedl úžasný dort, skoro jako od cukráře, musíme přísně dodržovat postup, množství ingrediencí i pravidla pečení.

Problémem ovšem je, že i když máme po ruce skvělý recept, který je zaručeně snadný a výsledek výborný, tak se nám to vůbec nemusí podařit. Aby byl dort nadýchaný, držel pohromadě a měl v sobě vyvážený poměr chutí, je třeba jít krok za krokem podle návodu. Někdy ale ani to nestačí. Nesmíme zapomínat, že roli hraje i to, jak naše trouba peče, jak čerstvé ingredience použijeme a tak dále. Zkrátka každý kuchař pravděpodobně upeče podle stejného receptu něco jiného.

Nesmíme zanedbat hlavně výběr ingrediencí. Pokud chceme mít opravdu dobrý dort, musí být všechny přísady poctivé a kvalitní. Už jen to se nám může prodražit. Když ještě připočítáme čas a energii, pak se určitě vyplatí objednat dort na zakázku.

Rozvoz dortů: bez starostí až k nám domů

Naštěstí cukrářů, kteří umí upéct domácí dorty jako od babičky, je kolem nás požehnaně. V Česku má cukrářství staletou tradici, a tak není divu, že se tu najde mnoho šikovných rukou, které pro nás upečou prakticky cokoliv.

V současnosti je rozvoz dortů je čím dál oblíbenější. Nejenže si můžeme objednat dort na míru, ale ještě nám ho začerstva přivezou až domů. V době, kdy máme omezené možnosti vycházení, se tato služba skutečně stává velmi populární. Lidé si totiž přejí život tak trochu osladit.

Dorty slouží jako dar i poděkování

Cukráři proto rozváží čím dál víc dortů. A nejen ty narozeninové. Dorty rovněž slouží jako pozornost a poděkování za pomoc nebo ochotu. Někteří například v dnešní době objednávají dorty pro zdravotnický personál. Jindy si lidé nechávají dovést dorty jen tak, aby si zpříjemnili chvíle doma. Nechybí samozřejmě ani svatební dorty, které se stanou nesmazatelnou součástí svatebních fotografií a vzpomínek.

Nejpopulárnějšími dorty nicméně stále zůstávají ty narozeninové. Narozeniny slavíme jednou do roka, a opravdu výborný dort k nim neodmyslitelně patří. Oblíbené jsou čokoládové dorty na způsob sacheru, medovo-oříškové dorty, tvarohové a marcipánové dorty. Děti určitě potěší, když jejich dort dostane podobu zvířátka nebo oblíbené postavičky.

Mlsat můžeme i zdravě

Hitem posledních let je zdravé stravování a s tím nejdou cukrové výrobky příliš dohromady. Naštěstí si dnes můžeme objednat i mnoho zdravějších variant klasických dortů. Nemusíme se proto omezovat, ani pokud chceme dorty bez lepku nebo veganské dorty. Oblíbené jsou například mrkvové dorty nebo raw dorty z oříšků a sušeného ovoce.

Jaká je cena za profesionální dort?

Samozřejmě záleží na tom, jaký dort si vybereme, co bude obsahovat a jak bude velký. Nicméně běžně se cena pohybuje mezi pěti sty až tisíci korunou. Uvážíme-li náklady na výrobu, rozhodně si můžeme být jisti, že se nám to vyplatí. A máme jistotu, že se sváteční dort opravdu povede a všem bude chutnat.

Pečete doma dorty sami, nebo nedáte dopustit na výrobky od cukráře?

Sdílet článek