Ready made s.r.o. aneb rychlý start vašeho podnikání

prodám firmu

Chcete se rychle pustit do podnikání, máte připravený nový projekt a rádi byste se vyhnuli všem komplikacím a průtahům na úřadech? Možná chcete založit společnost v zahraničí a nevíte tak úplně přesně, jak na to. Existuje řada dalších důvodů, proč se někteří podnikatelé zajímají o ready made společnosti nebo o  s.r.o. s DPH na prodej.

Prodám firmu – s.r.o. plátce DPH

“Prodám s.r.o.”- občas na takovou nebo podobnou nabídku narazíte v inzerci nebo na sociálních sítích. Co se za takovým inzerátem skrývá?

Jsou společnosti, které se zabývají zakládáním firem – jejich zápisem do obchodního rejstříku, splacením základního kapitálu, provedou registraci pro daň z příjmu, takže firmy získají IČ i DIČ, firmy mají své živnostenské oprávnění a především jsou bez závazků či pohledávek, nemají žádné dluhy.

Co zahrnuje takový prodej společnosti

Jestliže projevíte zájem o některou ze s.r.o. na prodej, máte v ceně zajištěny změny sídla, společníků a jednatelů včetně poplatků za zápis, můžete požádat o změnu názvu, oborů podnikání a dalších údajů.

Ready made na prodej může být vaše už za 24 hodin. Stačí jen podpis smlouvy o převodu obchodního podílu a stáváte se jejím společníkem a jednatelem. Jménem společnosti pak můžete provádět změny samostatně a v plném rozsahu. Nic vám tedy nebrání pustit se do vlastních projektů.

Proč by vás měl zajímat prodej s.r.o. s historií

Kdy se vám hodí s.r.o. plátce DPH na prodej? Pokud pořebujete k žádosti o úvěr nebo tendr doložit firmu s historií obratů a referencemi, kupujete nemovitost nebo auto s odpočtem DPH, případně potřebujete čistou s.r.o. plátce DPH kvůli daňovým kontrolám, máte jistotu bezdlužnosti u společnosti s historií stejně jako u ready made s.r.o..

Také v případě, že chcete expandovat na zahraniční trhy, se vám vyplatí existující, již dříve založená a v obchodním rejstříku zapsaná firma. Abyste mohli začít podnikat například ve Velké Británii, nestačí jen založit s.r.o., což je celkem rychlé, potřebujete  otevření účtu a DPH registraci. Na registraci DPH ve Velké Británii musí anglická Ltd. společnost prokázat v zemi obchodní aktivitu a mít ve Velké Británii otevřený účet.

Sdílet článek