Pusťte si do šatníku barvy

barevné ponožky

V oblékání a kombinacích barev i vzorů existují určitá pravidla, která bychom v rámci určitých společenských aktivit měli dodržovat. A nebo je porušovat a trochu si pohrát s barvami.

Barvy vedou

Někoho, kdo má červenou mikinu, fialové kalhoty a modré tričko, těžko označíme za elegantního, naopak nás přemíra barev bude spíše rušit. Barev není třeba se bát, jen je musíme umět dobře kombinovat. I k pracovnímu oblečení nebo obleku na jednání či obchodní večeři si můžeme dopřát trochu rebelie. Sice etiketa praví, že ponožky by měly ladit s kalhotami, aby se opticky prodloužila linie kalhot. Hitem posledních let jsou však barevné ponožky plné různých obrázků, barev a vzorů. A tak se můžete třeba na jednání setkat s manažerem, který pod elegantním oblekem schovává ponožky s barevnými obrázky. Veselé ponožky jsou určitou firmou rebelie, chuti porušovat pravidla i být jednoduše svůj a vnést do šedého a černého světa trochu barev a hravosti.

Zářivý sport

Kde se móda bez barev neobejde, je sportovní oblečení. Zářivé a neonové doplňky, vsadky nebo rovnou celé kousky oblečení jsou kromě designu také určitým bezpečnostním prvkem, protože zvyšují viditelnost sportovce. To oceníte jako řidiči, protože lépe vidíte, i jako běžec či cyklista, neboť jste lépe viděni. Některé prvky, dříve využívané pouze na oblečení pro sport, se také často přenáší na oblečení pro běžné nošení. Barevné vsadky, kontrastní švy i kombinace barev se používají nejen pro fitness legíny a funkční trička, ale i pro bundy, mikiny a spodní prádlo. Přesto stále platí, že nejvíce barevné jsou kousky na sportovní aktivity, které ale můžeme dobře sladit s volnočasovým oblečením.

Barvy mají vliv na naši náladu i to, jak se cítíme. Nebojte se jich a pusťte je do svého šatníku, aby byl každý vás den veselejší a příjemnější.