Pusťte jaro do šatníku a dejte oblečení druhou šanci

Recyklace oblečení

Sluneční paprsky a první sněženky pomalu dávají tušit, že jaro pomalu přichází. Místo zimních bund a svetrů vytáhneme lehké mikiny. Ještě před tím nás ale čeká úklid šatníku, který můžete letos pojmout tak trochu jinak.

Do jednoho roku

Loni jsme bez oblíbených tříčtvrťáků a trička nedali ani ránu, když je ale teď vytáhneme ze dna skříně a chceme je po zimě opět dát do horních polic, něco je jinak. A stejně to máme s mnoha věcmi z loňska i let předchozích, které nosit nechceme a nebudeme, a přesto nám zabírají místo v šatníku. Pokud jsme na sobě některou věc neměli déle jak rok, nejspíše už ji stejně nikdy neoblečeme. Šetřit si něco na až, tedy až zhubneme, až to přešijeme, až to přijde do módy, nemá smysl. Ideální je ještě před jarem probrat jednotlivé kousky a nechat si ve skříni jen ty, které unosíme a zbytek můžeme poslat dál. Pokud se nepotřebného oblečení neujmu kamarádky, kontejnery na textil ano.

Druhá šance

Recyklace oblečení nám pomůže udělat si ve skříni místo a dát odloženým věcem druhou šanci. Z kontejnerů si vyřazený textil převezmou charitativní organizace a předají ho lidem v nouzi nebo do zemí třetího světa. Nevyužitelný textil si pak odvezou partnerské firmy, které ho zpracují na výplně autosedaček a slamníků, na pracovní a čistící hadry nebo jako izolaci. Na všechno přebrané oblečení můžete využít kontejnery na textil a patří do nich i boty, doplňky, ložní prádlo a bytový textil jako jsou utěrky nebo ubrusy. Nepatří do nich ale velká zavazadla, koberce, rohožky a textil, který je zničený, mokrý nebo plesnivý. Ideální je vyřazený textil dát do igelitového pytle a ten pak do kontejneru.

Jarní úklid šatníku vám přinese více místa ve skříni a zároveň i dobrý pocit z toho, že jste nevytvořili další odpad, ale pomohli svým věcem k dalšímu využití.

Sdílet článek