První krok k vašemu vysněnému zaměstnání

pracovní pohovor

Možná jste právě vy nyní na pochybách a přemýšlíte, jak nejlépe postupovat v cestě za vysněným zaměstnáním. Nezaměstnanost je velká a na některé pozice se hlásí i několik uchazečů. Řada z nich bude do práce nastupovat poprvé, jiní nejsou spokojeni se stávajícím postem a nemalou část mohou tvořit ženy vracející se po mateřské dovolené zpět do pracovního života nebo lidé s tělesným postižením.

Zaměstnavatelé samozřejmě pečlivě vybírají, kdo obsadí jimi nabízenou pozici. Proto správně učiňte kroky tak, abyste zaujali svou vyvolenou firmu a společnost. Nejdříve napíšete tzv. průvodní dopis, kterým sdělujete, o jakou pozici máte zájem a kde jste se o inzerátu dověděli. V prvním kole přijímacího řízení budete pravděpodobně, kromě životopisu, požádání též o zaslání motivačního dopisu. Je dobré si uvědomit, že právě tyto vámi zpracované informace budou mít zásadní vliv na další účast v přijímacím řízení, a proto je vhodné věnovat průvodnímu i motivačnímu dopisu opravdu velkou váhu.

Dopis, který vzbudí zájem

Vynikněte a oslňte právě vy svým dokonale promyšleným, smysluplně a gramaticky správně napsaným průvodním a motivačním dopisem. Ač se zdá jednoduché napsat pár řádků o vás samotných a o vašich důvodech spojených se zájmem o konkrétní pozici, nenechte se mýlit.

Kariéra je důležitou součástí života nás všech a nakonec je velká škoda, pokud cesta k ní skončí hned na začátku, a to jen díky nevhodně napsaným požadovaným dokumentům. Je zapotřebí nechat vyniknout vaše klady, přednosti a zkušenosti. Neznamená to, že o slabých stránkách byste měli pomlčet, ale rovněž je žádoucí zmínit se o nich správným způsobem. Motivační dopis nemusí být nijak dlouhý, ale především přesvědčivý a v porovnání s ostatními převyšovat věcností a osobitostí.

Nechte se vést

Pokud stojíte před možností nastoupit do nového zaměstnání a záleží vám na tom, abyste neudělali žádnou chybu, která by tuto šanci zhatila, můžete vstoupit do kurzu, kde se dovíte vše potřebné. Odborníci této problematiky vás povedou krok za krokem. Naučíte se správně formulovat informace, vyzdvihnout vaše zkušenosti a v neposlední řadě též psát motivační dopis v anglickém jazyce, který může být základem úspěchu pro firmy, kde jsou dokumenty vyžadovány nejen v českém jazyce. Pouze s kvalitní přípravou se vám otevřou brány nadnárodních koncernů, stabilních firem a pozice, o kterých jste kdy snili.

Sdílet článek