Programy lze získat legálně a zároveň levně

Každý majitel PC moc dobře ví, že i sebelepší mašina bez odpovídajícího softwaru není ničím jiným než jen předraženou plechovkou plnou součástek. 

Hlavní problém zde tkví v tom, že nejen dobrý hardware, ale i software obvykle stojí pěkný ranec, a ne každý chce utrácet více, než je opravdu nezbytně nutné. A skutečně nemusí.

Software jde sehnat i zadarmo. Není to však pro každého

Programy je kupodivu možné sehnat i zdarma, aniž by člověk překročil zákon. Software zadarmo jde sehnat jednoduše, a sice na internetu. Existuje celá řada stránek, jež ho poskytují ke stažení. Je však potřeba upozornit, že ne každému bude vyhovovat.

Obvykle totiž jde o produkty malých týmů, které nemají čas poskytnout svému produktu relevantní podporu. Proto často tento druh softwaru trpí celou řadu velkých či menších chyb. Některé se snést dají, jiné už nikoliv.

Jedná se o záležitost, která je vhodná hlavně pro pokročilé uživatele počítačů, kteří vědí přesně, co potřebují. Laici by měli sáhnout přeci jen po něčem jiném.

Demoverze

Velké týmy dávají své programy také volně ke stažení, ovšem pouze zkušební verze. Ty jsou buďto hodně osekané o funkce, případně je jejich používání časově omezené. Kdo chce tento druh programů používat i nadále, musí platit.

A rozhodně nejde o malé částky. Některý software stojí i vyšší tisícikoruny, což se z pochopitelných důvodů nechce platit každému. Naštěstí je reálné se tomuto scénáři vyhnout a pořídit si druhotnou licenci.

Za méně peněz stejná muzika

Licence AVG Tuneup nebo Windows 10 Home je snadné získat i za pár stovek, stačí jen navštívit stránky https://www.prolicence.cz. Zákazník má možnost v tomto obchodě nakupovat až s 85% slevou oproti běžným cenám.

Důvodem je druhotná licence. V podstatě jde o již jednou používané programy, jež jsou zpět v oběhu. A stejně jako každé jiné zboží z druhé ruky, je i tento software nabízený za nižší ceny. Nejde tedy o nic nelegálního, ale je potřeba nakupovat u prověřených obchodníků.