Profesionální kalibry jsou důležitou součástí výrobního procesu

kalibry

Drtivá většina firem a průmyslových podniků se dnes neobejde bez moderních zařízení a systémů, které jim umožňují vyrábět s patřičnou rychlostí a efektivitou. Při výrobě různých součástek, jež se poté kompletují do přístrojů, je také důležitá přesnost a preciznost, netolerují se žádné odchylky. K zajištění této podmínky je dobré do výroby začlenit používání špičkových měřidel a kalibrů.

Hlavní důvody pro pořízení kalibrů

Jsou to právě kalibry, s jejichž pomocí dosáhnete při výrobě závitů a dalších důležitých komponent, jež jsou pak součástí finálních produktů a najdou uplatnění třeba na stavbách, naprosté přesnosti. Ze závitových kalibrů se nejčastěji aplikují modely m42×1,5, dají se však pořídit v mnohem větším počtu variant. Ať už použijete kalibry m42×1,5 či jiné, zjistíte odchylky u vyráběných závitů, a to až na setiny a tisíciny milimetru. Takovéto rozdíly jsou pro člověka prakticky nepostřehnutelné, tudíž je zapojení kalibrů velmi podstatnou záležitostí.

Závitové kalibry se používají především k měření vnějších a vnitřních průměrů závitů. Alternativou jsou pak válečkové kalibry, s jejich pomocí zjistíte, zda dané výrobky nemají nevhodné vnitřní rozměry.

Prodej kalibrů v ČR

Bez kontrolních kalibrů se dnes neobejde zejména strojírenský průmysl, automobilový průmysl, ale i mnohá další odvětví. Jde přeci jen o dost specifické pomůcky, takže není tolik firem, u kterých by bylo možné je objednat. Jednu z mála výjimek představuje společnost Michovský TOOLS s.r.o., jejíž nabídku naleznete na webu kalibry.cz. Firma dodává ucelený sortiment měřidel a kalibrů, a to včetně NPTF, UNJ, UNJEF, UN, UNS, BSW, RC, Rp a dalších. Na zmíněném webu najdete kontaktní formulář, na jehož základě můžete potřebné kalibry a další měřidla snadno a rychle objednávat.

S kalibry bude efektivita práce výrazně vyšší. Při výrobě vznikne méně zmetkových kusů, což se samozřejmě pozitivně projeví na hospodářských výsledcích dané společnosti, jež se výrobou závitů, potažmo obdobných dílů a součástek zabývá.

Sdílet článek