Prodej konopných mastí k péči o pleť pod lupou aneb 5 kritérií, podle kterých vyberete správně

konopné produkty

Rozhodli jste se, že vyzkoušíte „zelené“ mazání, ale množství internetových obchodů, které se zabývají prodejem konopných mastí k péči o pleť, vás odradilo od nákupu? Nebyli jste si jisti, podle čeho poznat, že se jedná o seriózního prodejce, který nabízí bezpečné a účinné produkty? Následující článek vám představí kritéria, podle kterých si rychle a jednoduše vyberete místo, kde nakoupit.

Poznejte podle jednoduchých pravidel prodejce kvalitních konopných produktů k péči o pleť

Ačkoliv je vědecky dokázáno, že konopné produkty pozitivně ovlivňují lidské zdraví, neplatí to o všech, které jsou na trhu dostupné. Prodejci, u kterých si můžete být jisti kvalitou nabízených mastí i dalších produktů, by měli na svých webových stránkách uvádět následujících 5 informací:

1. Původ rostlin

Je důležité vědět, odkud rostliny použité pro výrobu nabízených výrobků pocházejí. Chybět by neměla ani informace o tom, zda byly pěstovány na ekologické farmě či nikoliv. Výhodou je, pokud rostliny pocházejí z českých farem, které máte případně možnost navštívit nebo si o nich jednoduše získat další informace.

2. Podmínky pěstování

Konopné produkty jsou většinou označovány přídomkem „přírodní“. Z tohoto důvodu by se dalo očekávat, že budou vyráběny ze surovin, které byly pěstovány v nezávadné (a testované) půdě bez použití chemikálií, mezi které patří například:

 • syntetická hnojiva,
 • pesticidy.

Takovéto podmínky pěstování lze označit za BIO kvalitu. A právě tu by měl být prodejce schopen doložit.

3. Přesné složení

Prodejce by měl jednoznačně uvádět, zda nabízené masti obsahují pouze olej lisovaný z konopných semen, která se mimo jiné využívají i pro přípravu pokrmů, nebo i tzv. CBD extrakt s obsahem aktivního kannabidiolu. Uvedena by měla být i koncentrace účinných látek a seznam by měl zahrnovat i jakékoliv další složky.

4. Obsah THC

Většina konopných mastí obsahuje stopové množství THC (tetrahydrokanabidolu). Zákonem povolené množství této látky v konopných produktech je 0,2 %. Jedná se o koncentraci, ve které THC:

 • nemá psychoaktivní účinky,
 • nezpůsobuje omamné stavy.

Informace o obsahu THC by měla být automaticky uvedena u každého produktu.

5. Certifikáty bezpečnosti

Seriózní prodejce prodává pouze masti, které pravidelně procházejí odbornými testy účinnosti a kvality v akreditovaných nezávislých laboratořích. Testována musí být každá nově vyrobená šarže. Laboratorní testy kontrolují například obsah:

 • těžkých kovů,
 • pesticidů,
 • zbytkových chemikálií z výroby,
 • účinných látek,
 • THC.

Pokud jsou dodrženy všechny předepsané normy, zkoumaná šarže mastí získá tzv. certifikát bezpečnosti, který zaručuje jak její kvalitu a účinnost, tak její nezávadnost. Tyto certifikáty by měly být na stránkách zmíněny.

Kromě výše uvedených informací by měl internetový obchod nabízet také zákaznickou podporu, která dokáže zodpovědět i složitější dotazy. Odborná zákaznická podpora by měla být schopna:

 • doporučit nejvhodnější produkt pečující kosmetiky,
 • odpovědět na otázky ohledně původu rostlin či způsobu výroby mazání,
 • navrhnout vhodné dávkování pro řešení vašeho konkrétního problému,
 • poradit s bezpečností spoluužívání dalších doplňků či léků,
 • odpovídat na dotazy v co nejkratším termínu.

Stejné informace by měli bez problémů poskytnout i prodejní asistenti v kamenných prodejnách, kde si můžete produkt vyzkoušet i přímo na pokožce. Pokud máte citlivou, suchou či problematickou pokožku vyžadující speciální péči a nejste si jisti, který produkt pro Vás bude nejvhodnější, požádejte o vzorečky, které obvykle stačí na 2 použití. Tímto způsobem můžete vyzkoušet více druhů konopných mastí i jiných produktů a vybrat si ten, který je pro Váš typ pokožky ideální.

Nyní již víte, podle jakých kritérií poznat seriózního prodejce konopných mastí i jiných pečujících produktů. Držte se těchto rad a vyvarujte se rizikového nákupu. Nechali jste se inspirovat těmito radami při výběru vašeho nového konopného mazání? Zakoupili jste mast a po přečtení tohoto článku si říkáte, že byste bývali vybrali lépe? Podělte se s námi v komentářích o vaši zkušenost.