Proč si koupit repasované tonery nebo cartridge do tiskárny?

repasované tonery

Tiskárna patří v současné době k běžnému vybavení ve firmách i v domácí kanceláři. Tisknout je stále něco potřeba. Při koupit nového toneru obvykle každý chce co nejvíce ušetřit. Zde se nabízí koupě repasovaného toneru za výrazně nižší cenu. Má to cenu, nebo je lepší pořídit originální balení?

Jak se repasují tonery a cartridge?

Spotřební materiál do tiskáren je neustále třeba dokupovat. Tu dojde papír, jindy je to toner do laserové tiskárny nebo cartridge do tiskárny inkoustové. Zvláště, pokud se tiskne často a ve velkém množství. Přitom pořízení nového není nejlevnější záležitostí. Není proto divu, že firmy i jednotlivci chtějí ušetřit své náklady na tisknutí. Dá se to řešit i koupí repasovaných produktů. Funguje to tak, že se původní originální toner nebo cartridge pečlivě vyčistí a zkontroluje a případně se vymění součástky, které jsou již opotřebované. Následně se pak naplní opětovně práškem či inkoustem k dalšímu použití. Tato renovace je zcela podle evropského nařízení o bezpečnosti chemických látek. Přitom se jedná o řešení, které je výrazně levnější než pořízení nového originálního produktu. Tak proč toho nevyužít, když lze tímto způsobem ušetřit?

Šetřete své náklady ve firmě ekologicky

Toner lze repasovat až pětkrát, čím dochází také k šetření životního prostředí. Kdo uvažuje ekologicky, tak pro něho budou repasované tonery jasnou volbou. Kromě toho pořízení takového produktu je řádově dvakrát až čtyřikrát nižší než koupě originálního. Přitom jejich poruchovost je minimální a při tisku člověk ani nepozná, že má v tiskárně repasovaný toner nebo cartridge. Je třeba si jen pohlídat kompatibilitu s danou tiskárnou. U originálních výrobků většinou zákazník platí i za značku, což u repasovaných odpadá. Proto jsou levnější a také na ně se vztahuje 24měsíční záruka tak jako u nových produktů.

Sdílet článek