Proč říci ano nábytku z masivu

dřevěná krajina

Očekáváme-li od nějakého vybavení domácnosti opravdu dlouhodobou výdrž, pak je to rozhodně nábytek. Od něj se totiž nezřídka odvíjí veškeré další vybavení a dekorace v našich domovech. 

Chcete-li vlastnit nábytek působící vkusně a útulně zároveň, neměl by vaší pozornosti uniknout nábytek z masivu. Jedná se o zcela přírodní materiál ze zpracovaného tvrdého či měkkého dřeva. Do oka padne zastáncům retra i milovníkům nejnovějších trendů v bydlení.

Vlastnosti nábytku z masivu by se daly v kostce shrnout takto: trvanlivost, estetičnost, nenáročnost, originální vzhled a přírodní původ. To už je dostatek pádných důvodů, proč nad tímto luxusním materiálem začít uvažovat.

Za kvalitu se platí

Náklady na pořízení se mohou na první pohled zdát vysoké, nicméně v dlouhodobém horizontu se tato investice rozhodně vyplatí. Nezřídka vám dokonce peníze ušetří. Z hlediska výdrže by tento materiál totiž jen těžko hledal konkurenci. I proto je nábytek z masivu první volba při zařizování dětských pokojů. Vybírejte proto pečlivě, každý kousek s vámi vydrží dlouhá léta. Přírodní původ materiálu vám také kromě zdravotní nezávadnosti zajistí, že každý kousek bude svým způsobem originál, obohacený navíc i jemnou vůní přírody. Dřevo si stabilně drží prvenství v oblíbenosti a bude jednoduše vždy trendy. 

Údržbu zvládne každý

Nábytek z masivního dřeva, který koupíte například na https://drevenakrajina.cz/, není ani nijak náročný na údržbu a uchovat ho v perfektním stavu tedy není žádná věda. Stačí ho jednou za čas otřít hadříkem a ošetřit ochrannými prostředky k tomu určenými, často na bázi oleje. Docílíte tak maximální odolnosti daného kousku vůči vnějším vlivům, jako je špína nebo prach, která se následně promítne do životnosti produktu. Nově pořízený nábytek určený do exteriéru, kde lze předpokládat zvýšenou vlhkost, je také vhodné ošetřit přípravkem proti houbám a plísním.

Zpracování je zásadní

Péče o samotný nábytek nám mnoho času nezabere, o to náročnější je však jeho předchozí zpracování. Dřevo je totiž materiál, který ze své podstaty neustále „pracuje“ a v průběhu času tedy mění tvar, kroutí se nebo praská. Správná péče a důkladné proschnutí dřeva při zpracování je zásadní a podepisuje se na kvalitě výrobků. Minimálně stejně důležitý je i původ dřeva.

Na co se zaměřit při výběru

Při výběru je třeba zvážit účel a umístění daného kusu v domě. Tmavší barva působí elegantněji, avšak potřebujeme-li, aby místnost působila vzdušně, volíme naopak barvy světlejší. Nepříliš vkusně pak působí míchání různých barev a odstínů. I zde platí, že v jednoduchosti je krása. Proto s fantazií jen přiměřeně.

Masiv nemusíte volit pouze do interiéru. Hodí se skvěle také pro nábytek určený pro použití venku. Chladné zimní měsíce mu však velmi nesvědčí, stejně jako příliš těsné umístění ke zdrojům tepla, typicky radiátorům.

S masivem nešlápnete vedle

Pokud se tedy řadíte mezi příznivce přírodních materiálů a ceníte si kvalitních výrobků, nábytek z masivu je pro vás správná volba. Přírodní dřevo a jeho vlastnosti si po jeho pořízení zamilujete tak, že se dřevěná krajina nakonec stane i vaším stylem bydlení. 

Nabídka je široká, určitě si vyberete. Přestaňte proto dělat kompromisy a volit mezi cenou a kvalitou. Cenově dostupný, vkusný a zároveň kvalitní nábytek totiž existuje.