Proč nechat mytí oken na profesionálech?

mytí oken

A je to tady zase! Opět se díváte na svá okna a žasnete, jak můžou být už zase špinavá? Vždyť jste je myli nedávno. Bydlíte-li ovšem ve městě, je tento stav otázkou několika týdnů. V případě, že tedy chcete čistý a ničím nerušený výhled z okna a zároveň jste tak trochu estéti, bez pravidelného čištění oken to rozhodně nepůjde. Ale co když na to nemusíte být sami? Proč se v dnešní době vyplatí nechat mytí oken na profesionální úklidové firmě?

Šetřete čas i síly

Mytí oken patří mezi fyzicky náročné aktivity, které dají často zabrat i mladším ročníkům. Nezáleží na tom, zda obýváte malý byt s velkými okny nebo rodinný dům s okny na všechny světové strany a v každé místnosti, námaha i míra zábavy je v obou případech většinou více či méně srovnatelná. Trochu vzrušení do mytí oken vnáší snad jen výška patra, v němž se okna nacházejí. Rozhodně ale nelze říci, že adrenalin by byl v tomto případě pozitivním hnacím motorem akce. V případě, že bydlíte ve vyšším patře, argumentů proti profesionální firmě, pro kterou je mytí oken ve výškách rutinní záležitostí a jsou na to i bezpečnostně vybaveni, je opravdu jen velmi málo. Nebo spíše žádné.

Za číslo patra se ale schovávat nemusíte. Umytí oken v celé domácnosti není většinou otázkou několika málo chvilek, ale spíše programem na několik hodin. Zejména když má výsledek stát za to. Pokud jste starší, časově vytížení, závrať vás přepadá i při stoupnutí na špičky nebo si jen zcela upřímně dovedete představit na chvíle volna lepší program, neváhejte a oslovte některou z profi úklidových firem. Ušetříte nejen čas, ale i síly a můžete se spolehnout, že výsledek bude vždy naprosto perfektní a navíc během chvilky. Postupům a zkušenostem odborníka na úklid se žádné domácí “šudlání” a nekonečné leštění jednoduše nikdy nevyrovná.

Peníze vyhozené z okna?

Říkáte si, že ušetřený čas i nenamožené svalsvo je sice fajn a příjemný bonus, ale na zaplacení úklidové firmy nemáte? Věřte, že tvrzení o tom, že “paní na úklid” je jen pro horních deset tisíc už rozhodně neplatí. Jde o jeden z mýtů, který spolu s předsudkem o tom, že každá správná žena by měla být schopná zvládnout nejen práci, rodinu a domácnost nejméně na 1000 %, stále přežívá ve společnosti a jen vyvolává pocit studu a provinění, když se rozhodnete svěřit i jen malou část péče o domov profesionálům.
Úklidové služby včetně mytí oken jsou dnes dostupné opravdu pro každého a ani při pravidelném využívání nemají šanci zruinovat rodinný rozpočet. Navíc pokud získáte více času na své koníčky nebo pro společné aktivity s rodinou, investovaná částka už z principu nelze označit za peníze vyhozené oknem. Co myslíte?