Proč je výhodné vytápět dřevěnými briketami?

Vytápění rodinného domu krbovými kamny je příjemně nostalgické a velmi úsporné. Topení dřevem – dřevěnými peletami, pilinami či briketami – je jednou z nejekonomičtějších možností. Dřevěné brikety jsou k zakoupení v supermarketech, hobby centrech a v obchodech s palivem. Ale nejvýhodnější nabídky mají internetové obchody. Dřevěné brikety nejvyšší kvality jsou k dostání u české společnosti OPTIMTOP, která má na tuzemském trhu přední postavení.

Sortiment produktů zahrnuje dřevěné brikety nejrůznějších druhů. Používání dřevěných briket firmy OPTIMTOP má mnoho pozitivních argumentů. Pyšní se totiž nejvyšší kvalitou, vysokou výhřevností a ekologičností. Nadchne vás také skutečnost, že při produkci briket nejsou použita žádná pojiva a příměsi. Výroba probíhá lisováním biomasy, která obsahuje obzvláště piliny a hobliny.

Úsporné topení

V porovnání s plynem či elektřinou je vytápění dřevěnými briketami cenově výhodnější. Během jedné topné sezóny můžete díky briketám ušetřit desítky tisíc korun, což se určitě vyplatí. Dřevěné brikety RUF, známé také jako pilinové brikety či brikety válcového tvaru, se snadno uskladňují a díky nízké hmotnosti se s nimi lehce manipuluje.

Brikety od dodavatele OPTIMTOP jsou využitelné ve všech druzích kotlů, kamen i krbů. Portfolio produktů zahrnuje pestrou škálu dřevěných briket, které se liší výrobním dřevem a tvarem.

Druhy dřevěných briket

Populární jsou prvotřídní válcové brikety vyrobené ze smrkového či borového dřeva. Na oblíbenosti neztrácí ani precizně zpracované brikety RUF ze stoprocentního bukového dřeva. Ty jsou charakteristické vysokou hodnotou slisování, dobrou výhřevností a po shoření zůstává minimum popela. Díky optimálnímu tvaru ohořívá briketa po celé své ploše. Brikety PUK ze směsi smrkových a borovicových hoblin či ze směsi listnatých dřev jsou ideální volbou pro krby.

Prodejce OPTIMTOP poskytuje velmi často akce na dřevěné brikety, jako je například bezplatná doprava po celé České republice, a to při objednání jakéhokoliv množství. Nejnižších cen využijete mimo topnou sezónu, ideálně od května do července.

Sdílet článek