Proč je při sportu důležité oblečení

sportovní oblečení

Abychom si mohli užít pohyb při sportu nebo jiných pohybových aktivitách, musíme mít oblečení, které nám dobře padne a neomezuje nás v pohybu. Proč je to tak důležité?

Pohodlí především

Když nám něco nesedí, necítíme se dobře, a spíš než na cokoli jiného, se soustředíme právě na nepadnoucí oblečení.

Stále si popotahovat padající kalhoty, cítit škrábající švy na tričku, nebo se stále jen ošívat, nás stojí mnoho energie a sebezapření. Navíc pak často ze sportu nic nemáme. I proto je to, jaké sportovní oblečení si vybereme, velmi důležité.

Móda je samozřejmě také důležitá. Zvlášť pro ženy. Na prvním místě ale vždy musí být pohodlí a volnost pohybu. Brát ohled musíme také na roční období a počasí, abychom po celou dobu byli v teple a suchu. Málo oblečení znamená zimu a ztuhlé svaly, hodně oblečení pak zbytečné přehřívání organismu.

V létě tak zvolíme šortky a kraťasy, případně je doplníme lehkou bundou, v zimě jsou vhodnější volbou dlouhé sportovní legíny nebo pohodlné tepláky.

Dovnitř nebo ven

Co si na sebe oblečeme, záleží také na tom, zda se chystáme do fitness centra nebo tělocvičny či budeme pobývat venku. Do uzavřených vytápěných prostor je potřeba jen lehčí oblečení, tílko nebo tričko a legíny, na ven už musíme nad výběrem více přemýšlet. Pro venkovní aktivity se vyplatí mít na paměti pravidlo vrstvení, tedy mít na sobě několik různých vrstev, které můžeme postupně odkládat nebo naopak opět oblékat. Funkční tílko nebo tričko tvoří základní vrstvu, v zimě může mít i dlouhé rukávy. Pak lehké volnější tričko nebo slabší mikina, na ni pak ještě bunda. Když se pak změní počasí, jednoduše některou z vrstev svlékneme a schováme do batohu. Berte ohled také na to, jak dlouho venku chcete být a co tam chcete dělat. Na několikahodinový výlet si vezměte více vrstev a počítejte se změnami počasí, na běžecký trénink v okolí domova bude stačit lehčí oblečení.

Při sportu je nejdůležitější být stále v teple, tedy nikde nestát a neprochladnout. Tomu zabrání právě dobře vybrané oblečení z moderních materiálů, které jsou funkční a udržují nás v suchu.

Sdílet článek