Proč je nutné pleť čistit?

dekorativní kosmetika

Zdravá pleť je zářivá a je naší chloubou. Aby tak vypadala stále, musíme o ni pečovat a pravidelně ji čistit. Proč právě čištění je tolik důležité?

I bez líčení

Ženy se chtějí líbit, i proto se líčí. Základem bezchybného vzhledu je zdravá a čistá pleť. Používání make-upu a dekorativní kosmetiky by pak už mělo naši krásu jen podtrhnout, přesto bývá častou chybou už péče o pleť a její čištění. Nesprávná technika i použité přípravky mohou pleti spíše škodit než pomáhat, proto bychom měli o svou pleť pečovat tak, jak se má pro co nejlepší výsledky. Na pleti nám přes den ulpí mnoho nečistot, smog, prach, pot a třeba i mikročástice z klimatizace v kanceláři nebo autě. Je tak velkým mýtem, že odličovat se musíme jen tehdy, když máme make-up, jinak je to zbytečné. Naopak, i pokud jsme celý den doma, což se v současné situaci stane často, musíme si večer obličej umýt a zbavit ho všech nečistot, které se na něm usadily přes den. I když pudr a řasenka zůstali nepoužité, čistění si naše pleť zaslouží.

Správný postup

Ideální je pleť čistit večer, aby přes noc mohla regenerovat. To můžete podpořit kvalitním hydratačním krémem na obličej, který dodá dostatek hydratace a pomůže pleti ke zdravému vzhledu. Odlíčení a vyčištění pleti nezabere více než pár minut a mělo by se stát téměř rituálem. V prvním kroku je dobré použít odličovací vodu nebo mléko, abychom se zbavili make-upu a všech nečistot. Pokud jste použili řasenku nebo třeba oční stíny, použijte odličovač očí. Právě u jeho použití dochází k největší chybě, kdy ve spěchu nenecháme odličovač působit a okamžitě drhneme oční okolí i řasy ze strany na stranu. Tím si zbytečně narušujeme jemnou pleť v okolí očí a zakládáme si na budoucí vrásky. Odličovače jsou vytvořeny tak, aby řasenku během několika vteřin rozpustily, nechvátejte tedy. Přiložte navlhčený tampon na oko a počkejte, pak jemným pohybem dolů setřete řasenku, ve směru růstu řas.

V dalším kroku pak můžeme pleť dočistit a tonizovat pleťovým tonikem. Teprve poté je čas na aplikaci krému nebo výživného séra.

Sdílet článek