Proč chytré hodinky? Protože s nimi je sportování mnohem zábavnější

chytré hodinky

Říká se „sportem ku zdraví“. Jistě je na tom něco pravdy. V každém případě fyzická aktivita přispívá k lepší kondici a také psychické pohodě. Měřit své sportovní výkony můžete s pomocí chytrých hodinek. Víte, jaké vybrat?

Sledování sportovní aktivity

Samozřejmě, že můžete běhat i bez chytrých hodinek a vaše fyzička bude den ode dne lepší. Nebude ale mít vůbec přehled o tom, kolik kilometrů jste uběhli, jaký výškový profil vystoupali, jaký je váš tep nebo spotřeba kalorií. Že to nejsou důležité informace? Pro kardio trénink podstatné jsou. Takže na otázku, proč chytré hodinky, můžeme odpovědět jednoduše. Protože vám pomohou sledovat váš výkon a najít mezery, ve kterých byste se ještě měli zlepšit. Chytré hodinky využijete nejen při běhání a chůzi, ale také při plavání i jízdě na kole.

Co všechno chytré hodinky umějí

Ne nadarmo jsou chytré hodinky tímto přízviskem označovány. Dovedou skutečně spoustu zajímavých dat zpracovávat. Některá jsme již vyjmenovali. Nyní se podíváme na další. S pomocí těchto hodinek lze dokonce bezhotovostně platit, pokud tuto službu umožňují. Přes Bluetooth jsou propojené s mobilním telefonem tak, že na svém displeji zobrazují příchozí zprávy a hovory. S klidem je možné mít mobil schovaný na zádech v batohu, a přesto budete mít přehled o tom, kdo vám volá nebo píše. 

Jakou značku chytrých hodinek pořídit?

Ve specializovaných kamenných prodejnách nebo internetových obchodem koupíte chytré hodinky dámské, které mají menší rozměry a jemnější design. Pánské hodinky jsou naproti tomu masivnější, aby na zápěstí dobře vypadaly. Pokud se budete pídit po značce hodinek, chybu neuděláte s Xiaomi, Honor, Withings či Apple. Pochopitelně záleží také na operačním systému ve vašem mobilu, s nímž hodinky musejí být kompatibilní.