Příprava na zimu – kvalitní boty

Zimní boty

I když to venku vypadá, že do tuhé a mrazivé zimy je ještě daleko, správná příprava by se neměla podceňovat. Jakmile totiž teploty klesnou k nule a na trávě se objeví první jinovatka, budete za přichystané zimní boty velmi rádi. Nyní máte navíc ideální čas pro nákup nové obuvi a to bez ohledu na to, zda hledáte vhodné dětské zimní boty, nové pánské zimní boty či dámské provedení na podpatku. Jestliže vám v botníku chybí též podzimní boty, volte takové, jež jsou vyrobeny z prémiových materiálů, disponují dostatečnou ochrannou vrstvou před mokrem a zahřejí i během chladných rán.

Kožené boty jsou sázkou na jistotu

Zimní boty z jakostní kůže rozhodně nemusí znamenat zatížení rodinného rozpočtu. Moderní obuv s pevnou podrážkou a vnitřní podšívkou či zateplením nakoupíte z pohodlí domova online díky pestré nabídce všech velikostí, barev i motivů. Zimní boty dámské z originální kůže mohou často vrzat. Je to dáno především teplotní změnou a nedostatečnou péčí o přírodní materiály. Kůži je třeba pravidelně promašťovat pomocí speciálních krémů a vyživujících přípravků. Díky kvalitní péči si boty zachovají zánovní vzhled a poslouží výrazně déle. U dětí volte takové boty, jež mají dostatečný prostor pro boty a stejně tak kvalitní zateplení.

Podle stylu pak sáhněte po elegantních botách, eventuálně si pro sport zajistěte kvalitní a odolné boty s pevnou podrážkou. Výrobci doporučují před nákupem změřit velikost nohy a to zvláště u dětí, kde může dojít k rychlému nárůstu chodidla. Pokud kupujete boty s předstihem, vždy vybírejte větší velikost.

Neomezujte se doplňky

Před volbou zimního obutí je třeba se rozhodnout, zda sáhnete po šněrovacích modelech či botách se suchým zipem. Vysoké kozačky ocení malé i velké parádnice. V nabídce zimní obuvi najdete též praktické sněhule s traktorovou podrážkou. Výrobci naskladňují i modely vhodné do zaměstnání, na dlouhé procházky i náročný sport.