Při ztrátě klíče od auta neztrácejte hlavu

Ztráta klíče od auta

Kdo už jednou klíč ztratil, ví, jak je to jednoduché. Stačí chvilka nepozornosti a nemáte se jak dostat do svého auta, ani možnost ho nastartovat a odjet. Co pak?

Kde jsou?

Většinou máme povědomí o tom, kde se autoklíče nacházejí. Doma i v zaměstnání mají své místo, kam je vždy odložíme, ale ke ztrátě dojde málokdy doma. Mohou vypadnout, někde je necháme ležet, omylem je vytratíme z kapsy, utopíme v řece nebo rybníku a nebo se, což je častý případ, dostanou do ruky malému dítěti zrovna nad kanálem. Nemít klíč od auta je problém, bez něj auto ani neodemkneme, natož abychom s ním odjeli. Ideální je, když máme náhradní klíč a můžeme ho použít, i kdyby to znamenalo nepříjemnou cestu tam a zpět k autu, pořád je to nejrychlejší varianta. protože bez něj auto nepojede. Pokud máme jen jeden klíč, je na místě urychleně si nechat vyrobit náhradní.

Řešení bez klíčů

Zabezpečení moderních vozů slouží jako ochrana proti zlodějům, když ale nemáme klíče, stáváme se tím, před kterým se auto chrání, my. V minulosti stačilo nechat si udělat duplicitní klíč a bylo po starostech, dnes je to trochu složitější a bez profesionální pomoci se neobejdeme. Nová auta většinou mívají i imobilizér, který se aktivuje ihned po vytažení klíčů ze zapalování při ukončení jízdy. Aby se deaktivoval, je potřeba mít klíč s čipem, bez komunikace čipu a imobilizéru se vám nepovede nastartovat. Pokud máte náhradní klíč od svého auta a máte tak možnost do servisu přijet, cena za duplikát klíče vás nezruinuje. Jestliže jste ale přišli o poslední a tedy jediný klíč, může vás oprava vyjít pěkně draho. Kromě výroby nového autoklíče musíte počítat i s částkou za odtah vozidla, jeho otevření, kompletní výměnu zámků a mnoho dalších úkonů. Ztráta klíče od auta se tak může pořádně podepsat na vaší peněžence.

Je proto vždy lepší myslet dopředu a mít k dispozici alespoň jeden náhradní klíč od svého auta. Vyhnete se tak zbytečným nákladům a starostem v případě, že klíče od auta ztratíte.

Sdílet článek