Při výběru samostmívací kukly se zaměřte především na kvalitu

samostmívací kukly

Pokud plánujete investovat do svářecí techniky, neobejdete se ani bez ochranných pomůcek. Právě při sváření je totiž ochrana očí velice důležitá, přičemž vybrat si můžete mezi štítem, nebo obyčejnou kuklou. V současné době se velké oblíbenosti těší především samostmívací kukly, které používají i profesionálové. V následujících řádcích vám prozradíme, na co se zaměřit při jejím výběru.

V první řadě se samostmívací kukly odlišují tím, že disponují elektronickou kazetou s LCD displejem. V okamžiku, kdy začnete svařovat, se automaticky ztmaví sklo, a to během 0,00005 sekundy, takže se nemusíte bát poškození zraku. Jakmile přestanete svařovat, LCD displej opět zesvětlá, a tak nemusíte v mezičase helmu sundávat. Práce je efektivnější a rychlejší.

Jak je to s cenou a kvalitou?

Co se rychlosti ztmavení týče, ta je většinou u všech produktů stejná, a to bez ohledu na cenu. Jestliže však sáhnete po levnější variantě, počítejte s tím, že při práci v mrazivém počasí se může rychlost ztmavení zpomalit. Ohlížejte se na optickou kvalitu displeje, tedy jestli se na displeji nenachází světlejší části, skvrny, pruhy a další nedokonalosti. Po celé ploše displeje by totiž mělo být ztmavení stejné.

V neposlední řadě se zajímejte o rozsah zatemnění, velikost a upevnění zorníku a způsob napájení. Oblíbenosti se těší internetový obchod Pantermax, kde najdete hned několik zatmívacích helem.

Rovnou si kupte invertorovou svářečku

Pro hobby i profesionální svařování je připravena invertorová svářečka Pantermax MIG220, která dokáže svařovat metodami MIG, MAG, MMA a LiftTIG. Vybavena je 32bitovým procesorem, umožňuje snadnou změnu polarizace a díky technologii IGBT bylo možné snížit hmotnost i rozměry zdroje.

Podívejte se tedy do nabídky internetového obchodu Pantermax.cz a určitě vyberete kvalitní svářecí techniku za přijatelné ceny.

Sdílet článek