Přejděte na automatizaci! Zefektivníte výrobu a vyděláte!

automatizace

Vysoká efektivita, nízká chybovost i nároky na počet pracovních sil. To jsou hlavní výhody automatizace. Zvažujete její implementaci do své výroby? Uvažujete správně!

Na automatizaci je v současné době postavená většina provozů. Své uplatnění najde napříč obory v čele s potravinářstvím, papírenstvím, chemickým, těžkým i farmaceutickým průmyslem.

Automatizace nepřeje zmetkům

Co je hlavní předností automatizace? V první řadě to je perfektně odvedená práce v kombinaci s prakticky nulovou chybovostí. Automatické linky fungují za všech okolností a neunaví se. Výsledkem je stoprocentně přesná a kvalitní práce. Jinými slovy kvalitní produkt, který si zákazník dnes žádá. A žádné zmetky.

Automatizace není mechanizace

Nezaměňujte však automatizaci s mechanizací, která člověku práci „pouze“ usnadňuje a neobejde se bez jeho asistence. Na rozdíl od automatizace, která ho stoprocentně nahradí. K tomu jí dopomáhají sofistikované počítače s ovládacími panely a centrální řídící jednotkou, které souhrnně označujeme pojmem řídící systémy. Právě ty daný technologický proces plně řídí.

Kvalita a eliminace selhání lidského faktoru

V první řadě ovládají proces s názvem řízení technologie, jehož cílem je zajištění dodržení výrobního postupu, která je předpokladem nejenom kvality, ale i využití maximální kapacity dané linky. Stejně i pokud možno co nejvyšší eliminace selhání lidského faktoru.

Obraťte se na odborníky

Vše je možné za předpokladu, že jsou zmíněné řídící systémy ovládány vyškoleným a ve výrobních technologiích se orientujícím personálem. To však nemusí být problém. Pokud si tedy řídící systémy necháte vyprojektovat například od společnosti APLAUS, s.r.o., experta na řešení projektů systémů řízení jednoúčelových speciálních strojů i celých technologických linek, který vaše zaměstnance perfektně zaškolí. Tak neváhejte!