Předvánoční stres vyjezděte na kole

spinning

Kolo a zima moc dohromady nejdou, alespoň v tom běžném podání. Brodit se v cyklistickém dresu sněhem nebo bojovat s protivným větrem rozhodně není nic příjemného, ovšem spinningové kolo je v zimě tou nejlepší volbou.

Jak zachovat kondičku

Ještě před Vánoci potřebujeme stihnout mnoho věcí. Kromě každodenních povinností a své práce i koníčků se navíc musíme postarat o dárky, stromeček, výzdobu a všechny návštěvy příbuzných. Většinou tak jen vzpomínáme na léto, kdy jsme si mohli vyčistit hlavu při běhu nebo jízdě na kole a smutně koukáme na šedé mraky. Sportovní aktivity venku nás sice teď nečekají, tedy alespoň než budou upravené sjezdovky, ale pročistit si hlavu při pohybu a udržet si letní kondici můžeme i přes zimu. Fitness centra nabízí mnoho aktivit, které můžeme provádět přes zimu, jako je fitness trénink, lekce jógy, kruhové a funkční tréninky nebo bojové sporty. Velmi energický a na dobití baterek jako dělaný je spinning, jízda na statickém kole.

Pěkně v rytmu

Statické kolo může svým názvem působit poněkud nudně, opak je ale pravdou. Kolo se sice nehýbe a stojí pevně na místě, vás ale spinning rozhýbe naprosto skvěle. Žádnou nudnou jízdu kreslenou krajinou nečekejte, celou lekci vede zkušená instruktorka, která sestavuje vlastní choreografie a plány cvičení a tak se ani na minutu nezastavíte. Rytmická hudba podporuje chuť se hýbat a zlepšuje náladu. Při spinningu posílíte všechny svalové partie a pomůžete i svému kardiovaskulárnímu systému. Začátky mohou být těžké, ale velmi brzy si tento sport zamilujete. Spinning se cvičí po celé republice, už dávno není jen specialitou hlavního města. Nejvyšší úroveň nabízí i spinning v Brně, kde si i můžete vyzkoušet lekci zdarma a sami tak zkusit, o čem jízda na spinneru je a jak moc si při ní dokážete vyčistit hlavu. Odcházet budete unavení, ale s úsměvem na rtech.

Pohyb je důležitý i v zimním období a ve stresu z Vánoc především. Nezapomeňte také odpočívat a dopřát si třeba svařené víno s přáteli na vánočních trzích. Advent nemusí být jen o stresu a starostech.