Prázdniny jinak? S minibusem můžete poznat kus světa

minibusy

Zvažujete koupi nového automobilu a primární je pro vás dostatek prostoru a praktičnost? Pak se nabízí hned několik řešení, zejména jste-li členem početné rodiny nebo skupiny přátel s dobrodružnou povahou. Dodávky, minibusy i přívěsy – to jsou praktičtí pomocníci, se kterými můžete v létě zažít opravdové dobrodružství.

Jaké jsou výhody skupinového cestování ve vlastním autě?

Je jich celá řada. Nejste odkázáni na jízdní řády a jste pánem svého vlastního času. Potřebujete zastavit a posvačit? Pak prostě zastavíte a posvačíte. Kapacitu úložných prostor můžete využít na maximum a v případě, že nejedete v plné sestavě, zbyde vám ještě bohatý prostor pro pohodlné natažení nohou i pro spánek. Pokud cestujete ve velkém, často a rádi, je minibus opravdu ideálním řešením, a to také po finanční stránce. Čím více přátel se veze, tím více se jich podílí na nákladech. Pro vás coby řidiče a majitele je pak cesta do zahraničí ve finále opravdu za hubičku. Ušetřit se dá také na ubytování. Při zpola naplněném minibusu se v něm totiž naprosto komfortně vyspíte. Bude takovým vaším penzionem na čtyřech kolech.

Jak vybrat ten pravý vůz?

Nejlepší je poradit se s odborníky. Najdete je v autoprodejnách, které se specializují na užitkové vozy. Jednoduše specifikujete, jaké máte od vozidla požadavky a kolik osob či nákladu by se do něj mělo vejít – zdejší speciálně vyškolení pracovníci vám vzápětí nabídnou, co je pro vás tou nejlepší variantou, ať už jde o minibus nebo třeba dodávku. V letošním roce jsou velmi oblíbené modely Ford Transit, které podle odborníků nabízejí opravdu dobrou kvalitu za slušnou cenu.

Nejste příznivci cestování ve velkých skupinách?

Nevadí. V dobré prodejně užitkových vozů najdete i vy to své. Furgony, vany a pickupy – i tyto typy automobilů mají své příznivce, zejména pak v oblasti manipulace s náklady a materiálem. Ať už pro pracovní nebo cestovatelské účely – nechte si vždy poradit od odborníků.

Sdílet článek