Prádlo a plánovaná aktivita: jak spolu souvisí

Dámské prádlo

Většinou se nad výběrem spodního prádla podle toho, co se chystáme dělat, nijak nepozastavíme. To ale platí jen do doby, než si jednou vylosujeme prádlo, které není až ta úplně vhodné. Pak už výběru věnujeme větší pozornost.

Dámy podle svého

V létě trávíme venku více času, sportujeme, chodíme na výlety a zkoušíme nové aktivity. Být v pohodlí a cítit se příjemně je základ k tomu, abychom si vše užili, jak se patří, a nic nás nerušilo. A právě špatně zvolené spodní prádlo může zážitek pokazit, když nám úplně nesedí nebo není pro danou aktivitu úplně vhodné. Dámy v tomto mají výhodu a řeší spíše materiál, i když střihů mají mnoho. Dámské prádlo bychom měli opět vybírat především tak, aby nám bylo pohodlné, tedy neškrtilo kolem stehen a pasu a nebránilo v pohybu. Pro sport jsou skvělé bezešvé kalhotky, které minimalizují riziko odření a podráždění kůže, což zvlášť v horkých dnech ženy ocení. Ideální střih je klasický, bez nohaviček a se zvýšeným pasem, velmi oblíbené jsou ale také dámské boxerky a tanga. U střihu tak záleží především na osobních preferencích.

Muži myslí na oporu

U pánů hraje ale střih velkou roli. Na výběr mají muži tři nejoblíbenější střihy, slipy, boxerky a trenýrky. Boxerky a trenýrky mají nohavičky, slipy ne. Pro sport jsou ideální boxerky, které jsou elastické a obepnou postavu, v přední části mají anatomicky tvarovanou vsadku a poskytují tak i při náročném pohybu dostatečnou podporu a ochranu citlivých partií, zároveň ale nijak neomezují v pohybu. Vhodné jsou i slipy, které nohavičku nemají, ale dokonale kopírují tvar postavy. Poskytují oporu, ale netlačí ani nepřekáží, střih je přímo vhodný pro sportovní aktivity i náročné tréninky. Ne nadarmo jsou slipy oblíbené u profesionálních fotbalistů a sportovců, kteří na ně nedají dopustit. Třetí možností jsou trenýrky, které se ale hodí spíše pro klidnější aktivity a odpočinek. Mají volný střih a široké nohavice, poskytují ale minimální oporu, což může být při sportu nebo aktivním pohybu nepohodlné a přílišná volnost je pak na obtíž.

Výběr prádla může velmi ovlivnit celkový zážitek, zvlášť, pokud vyrážíme třeba na celodenní túru. Vytahovat si každých 50 metrů padající spodní prádlo nebo naopak řešit podrážděnou kůži kvůli špatné velikosti jsou zbytečné komplikace, kterým můžeme předejít správnou volbou prádla.