Použití GPS lokátoru a úspora nákladů? Jednoznačně ano

GPS lokátor pro kamiony

Jste-li vlastníkem autodopravy a zvažujete nákup GPS lokátorů pro trekování jednotlivých jízd, čtete správný článek. O praktičnosti těchto zařízení už bylo napsáno mnoho a jasně hovoří i pozitivní zkušenosti jejich uživatelů. Zajímala nás ale i další praktická stránka věci, a sice jak je možné díky používání GPS ušetřit firemní náklady a jak službu využít naplno. Na návratnost investice a další výhody s užíváním spojené jsme se zeptali odborníků z firmy Postirex.

Konec fiktivním jízdám

Nezřídka využívají zaměstnanci firemní vozidla k osobním účelům. To se pak ale v řádu měsíců projevuje na spotřebě a finančních ztrátách celé firmy. Celá situace bývá o to složitější, že je velmi těžké viníka a chybu dohledat. Statistiky uvádějí, že právě zamezení zneužití služebních vozidel k soukromým účelům bývá jedním z nejčastějších důvodů, proč se majitelé firem k GPS sledování vozidla rozhodnou. Statistika je totiž neúprosná a ukazuje, že až kolem 20 % služebních jízd je fiktivních.

Tankování pod kontrolou

Díky chytrému zařízení, jakým GPS lokátor od Postirex je, může mít majitel přehled i o každém jednom tankování pohonných hmot.  Na základě údajů o voze, rychlosti atd. je následně chytrá aplikace schopná vypočítat reálnou spotřebu. Velmi často proto firmy pořizují GPS lokátor pro kamiony, protože v této oblasti bývají úniky největší.

Úspora za „hlídače“ vozového parku

S použitím GPS lokátoru bude váš „hlídač“ vozového parku elektronický. Veškeré informace o sledovaných vozidlech vám naservíruje v reálném čase, na jednom místě a přehledně, ať už jde o časové údaje nebo polohu. Díky webovému rozhraní se můžete do aplikace přihlásit z jakéhokoli počítače, stačí mít přístup k internetu. Většina GPS lokátorů je také kompatibilní s mobilním telefonem.

Vozový park dokonale pod kontrolou

Vedle základních benefitů GPS lokátoru se nabízí také možnost rozšířených funkcí, konkrétně o zabezpečovací zařízení. Díky tomu může majitel velmi individuálně donastavit ty parametry, které jej zajímají. Kdy a jak má být vozidlo použito? Vůz se dal do pohybu? Ve stejném okamžiku můžete dostat upozorňující sms. Tuto službu ale jistě oceníte i jako fyzická osoba. Díky těmto vychytávkám totiž máte velké šance na úspěch v momentě, kdy vám automobil někdo ukradne. V momentě můžete mít informaci o tom, že se s ním rozjel, ale i o tom, kde se právě nachází.