Populární a praktické: sekční garážová vrata

garážová vrata sekční

Součástí většiny rodinných domů je garáž, ve které parkujeme auto a zároveň je chráněno před nepřízní počasí i nezvanými hosty. Bez vrat by ale garáž byla neúplná. V současnosti jsou nejoblíbenější garážová vrata sekční. Jaké mají výhody?

Pod stropem

U většiny starších garáží se setkáme s dvoukřídlými vraty, která se otevírají do obou stran a vyžadují velký prostor před samotnou garáží, nebo s výklopnými se zámkem u země. Postupem času se ale do popředí dostalo jiné řešení otevírání, garážová vrata sekční. Nazývají se tak, protože jsou složená z jednotlivých panelů – sekcí, které k sobě spojují pružné spoje. Otevírání funguje na principu vysouvání pod strop garáže po vodících kolejnicích. Pro rekonstrukci garáže, výměnu starých nebo naopak teprve když stavbu garáže plánujete jsou tak oblíbeným řešením. Mají jednoduché ovládání, možnost umístění různých doplňků jako jsou dveře, madla, větrací mřížky nebo okna. Tento typ otevírání je vhodný pro garáže, před kterými není mnoho místa nebo by otevírání křídel vrat do stran mohlo způsobit problémy, třeba pokud z garáže vyjíždíte přímo na silnici.

Když chybí místo

Sekční vrata můžete vybavit motorkem a o otvírání se pak postará dálkové ovládání vrat. Jedním stisknutím tlačítka tak garáž otevřete nebo zavřete, aniž byste museli vysedat z auta. Další velkou výhodou sekčních vrat jsou volné zdi, kam lze umístit regály nebo police a získat tak úložné místo pro uskladnění věcí. Pro nízké garáže a ty s nízkým vjezdovým otvorem se ale spíše než ta sekční hodí posuvná garážová vrata, která mají stejný princip otevírání, zasouvají se ale podél stěny. Tím se nijak nesníží výška pro vjezd ani v garáži.

Dnes se vrata do garáže vyrábí v mnoha typech a liší se materiálem, designem i způsobem otevírání a je také možnost výroby na míru u atypických garáží.

Sdílet článek