Pojištění, které vnáší klid do života? Rozhodně pojistka na blbost!

Které pojištění se rozhodně vyplatí? Kromě majetkového pojištění nemovitosti, ve které se bydlí, pak rozhodně pojistka na blbost, která kryje škody způsobené během běžného každodenního života i škody v práci. Pojištění odpovědnosti je jistotou, že rodina bude zabezpečená a neuvrhne se do dluhů jen kvůli neopatrnosti nebo nehodě, která může mít katastrofální dopad. Říkáte se, že jde o přehánění? Stačí si představit srážku s rakouskou penzistkou na sjezdovce v italských Alpách, po které žena zůstane s komplikovanou zlomeninou několik týdnů v nemocnice a je jasné, že o žádné zveličování nejde!

V případě malých i velkých karambolů

Situací, ve kterých se může kdokoli nechtěně ocitnout, je mnoho. Při prodírání plnou kavárnou dojde k vylití kávy do cizího notebooku nebo při drcnutí nákupním vozíkem spadne drahý mobilní telefon z pultu, dítě rozbije míčem okno nebo se připlete ke srážce na sjezdovce či na přímořské promenádě při jízdě na inlinech srazí chodce. K těmto událostem dochází zcela běžně, pojištění odpovědnosti je tak jistotou, že škody pokryje pojistka. Pojištění lze sjednat ve čtyřech variantách, kde se liší pouze maximální pojistná částka. Nejvyšší možná je pak 10 milionů korun, což se hodí pro všechny, co milují rekreační sport v zahraničí. 

S celosvětovou platností pro všechny členy rodiny

Pojištění totiž platí po celém světě a vztahuje se dokonce na všechny členy domácnosti včetně domácích zvířat, vyjma psů nebo koní, které lze připojistit zvlášť. Ke škodě samozřejmě nesmí dojít úmyslně. Výluka platí také pro případy, kdy k události došlo pod vlivem alkoholového opojení, po užití drog nebo psychotropních látek. U sportu nesmí jít o účast v soutěžích. 

Nehody během pracovní doby

Nehody neznají čas a místo, proto k nim může dojít také v průběhu pracovní doby nebo na pracovišti. V tom případě může chtít uhradit škodu zaměstnavatel, proto lze výhodně od pojišťovny ERGO sjednat také pojištění odpovědnosti zaměstnance. To se liší v maximální pojistné částce, která může být 500.000 korun i ve spoluúčasti, která je u tohoto produktu povinná, ale lze si upravit její výši. I zde platí celosvětová platnost a obdobně jako u předchozí pojistky nesmí ke škodě dojít úmyslně nebo pod vlivem omamných látek.