Pohodlné parkování ve své garáži

garážová vrata

U panelového domu si moc vybírat nemůžeme, kde a jak chceme svůj vůz zaparkovat. Na ulici najdeme volné místo a tam zůstaneme. U svého domu ale chceme při parkování mít co největší pohodlí.

Pohodlí při parkování

Zdlouhavé hledání parkovacího místa určitý čas zabere, ale poté můžete auto jen zamknout a odejít. U rodinného domu musíme často z auta vystoupit, otevřít garážová vrata, zajet s autem dovnitř, vrata zase zavřít a vrátit se pro věci. A pokaždé, když chcete s autem odjet nebo přijet, je potřeba udělat to samé. Auto však máme uvnitř garáže chráněné před počasím i zloději, v zimě nemusíme škrábat okna ani se starat o přimrznuté dveře. Pohodlné otevírání i zavírání nám může zajistit také dálkové ovládání vrat, kdy všechny úkony zvládneme z pohodlí auta a nemusíme vystupovat. Stačí jen stisknout tlačítko na ovladači a vrata se otevřou či zavřou podle naší potřeby.

Dovnitř nebo ven

K tomu, aby nám garáž dobře sloužila, je nutné vybrat správný typ vrat. Ty se od sebe odlišují především způsobem otevírání, který nám může každý vjezd a výjezd ulehčit nebo naopak zkomplikovat. Nejoblíbenějším typem jsou v současné době garážová vrata sekční, která se otevírají zasouváním dovnitř garáže po vodících kolejnicích. Ty jsou umístěné u stropu, nechávají tak u stěn volný prostor pro umístěný polic a nevyžadují mnoho místa před garáží. Dovnitř garáže se zasouvají také vrata posuvná, která nesníží výšku vjezdového otvoru ani stropu a hodí se tak do nízkých prostor. Umožňují navíc i jen částečné otevření pro průchod osob. Tradiční jsou dvoukřídlá vrata, která se otevírají směrem ven a vnitřek garáže tak není nijak omezený. A atypické řešení nabízí rolovací vrata, vyráběná vždy na míru dané garáži, která se otevírají rolováním kolem své osy.

Bezpečné a pohodlné parkování zajistí, že budeme garáž využívat každý den a nebude pro nás přítěží. Moderní garážová vrata zajistí pohodlí i ochranu.

Sdílet článek