Pohlazení pro chodidla – koberce zažívají nový boom

Buchara

Poslední dekáda se nesla hlavně ve jménu obnažených podlah, které jsou z hlediska údržby velice praktické, ale co se pohodlnosti týče, vždycky budou vyhrávat měkké koberce. Uvědomují si to i současní interiéroví designeři, kteří koberce opět berou na milost a začínají je do svých projektů znovu zahrnovat ve velkém. Nechcete-li zůstat pozadu, zbystřete. Poradíme vám, jak potenciál koberců využít na maximum.

Pozitiva a negativa celoplošných koberců

Celoplošné koberce krásně odhluční místnost zejména mezi jednotlivými patry a hodí se tak perfektně do paneláků či bytovek. Doporučují se i osobám, které trpí na horší dokrvování končetin, protože tlumí chlad, kterým podlahy přirozeně oplývají. Pokud ale chcete pokrýt větší plochu a rovnou ve více místnostech, může se vám investice proklatě prodražit. Není radno sázet na levnější syntetický materiál, takové jsou velmi náchylné ke vzplanutí a stačí jedna neopatrná manipulace s vonnou svíčkou a neštěstí je na světě. Perfektně na tento problém sice funguje vlna se samozhášecím efektem, který ohni snadnou cestu k šíření neposkytne, ale jak jsme již naznačili, cenově byste se u celoplošného řešení mohli dostat do astronomických výšin. Jak tedy takový problém elegantně vyřešit?

Vkusný koberec jako punc luxusu i element pohodlí

Studeným podlahám pomůže i kusový koberec, který vhodně umístíte na plochy, kam najčastěji bosé chodidlo přijde do styku s chladným linem či plovoucí podlahou. Mluvíme například o oblasti kolem gauče či postele. Každá relaxační zóna si zaslouží měkkou nášlapnou zónu, která zjemní a zútulní celkový dojem z místa. Mnohem lépe se takové koberce čistí a udržují. A když vás přestanou bavit, jejich výměna peněženku nemusí bolet. Občas postačí jen koberec přesunout na nové místo. 

Vsadit na trendy, nebo nadčasovost?

Při výběru konkrétního vzoru a stylu koberce je nutné si ujasnit, zda se snažíte jít s moderními trendy a jim i přizpůsobujete celkový estetický nádech obydlí, nebo vám jde zejména o nadčasovost jednotlivých kousků a na módu až tak nehrajete. Pokud je to varianta a, určitě se nebojte zamířit do nejbližší prodejny nábytku a bytových doplňků – na své si zde přijdou minimalisté i milovníci extravagance. Chcete-li, aby vám koberec sloužil dlouhá léta, jasným symbolem stálosti a luxusu je nestárnoucí peršan. Za něj si sice připlatíte, ale on se vám na oplátku odmění kvalitou a výdrží, která překoná generace. Jedná se také o výhodnou investici. Široký výběr najdete u výrobce Buchara, který kromě tradičních perských koberců nabízí i koberce moderní či běhouny. Na buchara-eshop si můžete celou nabídku z pohodlí domova prohlédnout. Vězte, že takové koberce nevyjdou z módy nikdy.