Podzimní šperky – nechte se unést vlnou minimalismu!

originální šperky

Milovnice jednoduchosti a decentnosti mohou slavit: šperkům totiž vládne minimalismus. Dejte proto sbohem všem těžkým řetězům a přezdobeným cingrlátkům a dotáhněte svůj vzhled k dokonalosti jemně, ale přitom zajímavě a osobitě. Jak vypadat sofistikovaně?

Trend, který dobývá svět

Minimalismus patří k trendům, které na sebe upozorňují již několik posledních let. Právě letos se ale o tomto stylu dá říct, že doslova dobývá svět. Představuje naprostý protipól toho, na co jsme byli zvyklí. Okázalost, masivnost, složité ornamenty a zdobení, výrazné a syté barvy – to všechno je minulostí. Do popředí se dostávají hladké, jemné linie, prosté tvary a jednoduché symboly, které se objevují na prstenech, náramcích, náhrdelnících i náušnicích. Rozhodně to ale neznamená, že jsou tyto kousky nudné, naopak. Působí velmi svěže, vzdušně, elegantně a decentně, ale přitom se jedná o velice originální šperky, které svou nápaditostí zaujmou na první pohled.

Prostor pro kreativitu i fantazii

Jak tedy jednoduché luxusní šperky nosit a jak je správně kombinovat? S trochou nadsázky bychom mohli říct, že se nemusíte nechat omezovat žádnými pravidly. Můžete s nimi zacházet střídmě a doplnit jimi váš minimalistický způsob oblékání, nebo popustit uzdu svojí fantazii a kreativitě a více si s nimi vyhrát, abyste dosáhli rozvernějšího dojmu. Ve druhém případě se rozhodně nemusíte bát vrstvení ani toho, že by výsledek působil přeplácaně. Stačí jen kombinovat s citem a pamatovat, že zatímco někde přidáte, jinde budete muset zase ubrat. Dopředu si proto rozmyslete, jestli budete vrstvit prsteny, náramky nebo řetízky. Soustřeďte se jen na jednu věc a další ozdoby už pak vynechejte.

Když méně znamená více

Jinak ale máte volnou ruku. Klidně můžete míchat různé materiály, tvary, barvy, povolena je i kombinace bílého a žlutého zlata, která vytvoří zajímavý celek a podtrhne vaši krásu elegantně a citlivě. Naplno využijte neuvěřitelnou variabilitu, kterou jednoduché designové šperky nabízí, a užívejte si jejich neotřelou eleganci. I když se budete držet hesla, že méně znamená více, můžete vypadat jako módní ikona!