Podzim v českých lázních? Kam se vypravit, aby vám tam bylo dobře?

Lázně jsou místem pro odpočinek, získání zdraví a nabrání nových životních sil. Bylo tomu tak odjakživa a platí to i v současné době. Do lázeňských míst nemusíte jezdit jen v letním čase. I na podzim je v nich dobře. Těšit se můžete z krásně zbarvené přírody i léčebných procedur, jež zrelaxují váš organismus. Do kterých lázní se vydat?

Lázně Luhačovice 

V malebném údolí chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty leží město a lázně Luhačovice. Právě zdejší příroda a přírodní prameny jsou to, co sem každoročně láká tisíce lidí, aby si zde léčili onemocnění dýchacích cest, trávicího a pohybového ústrojí, cukrovku nebo stavy po onkologické léčbě. Zdejší prameny se využívají k pitné kúře, inhalačním procedurám i uhličitým koupelím, a to díky vysokému obsahu minerálních látek. V Evropě patří mezi nejúčinnější léčebné prameny.

Lázně Ostrožská Nová Ves

Na Moravě v samém srdci Moravského Slovácka se nacházejí sirnaté lázně Ostrožská Nová Ves. Zdejší léčebná péče je zaměřena na nemoci kožní, pohybové, neurologické, oběhové a onkologické v remisi. K dispozici jsou tu komplexní služby pod jednou střechou s příjemným prostředím a dva sirné prameny. Hosté lázní se tu rozhodně nudit nebudou. Mohou se projít po kolonádě, navštívit kavárnu s venkovním posezením nebo multifunkční sportovní areál a zahrát si třeba minigolf nebo tenis.

Lázně Lednice

Kousek od pohádkového zámku jsou situované lázně Lednice, které nabízejí i podzimní pobyty zaměřené na léčbu a relaxaci. Lázeňský dům Perla je moderně vybavený, i dispozici jsou koupele, masáže, elektroléčba i inhalace a různé druhy terapií. Nevíte-li co, co pořídit svým blízkým pod vánoční stromeček, darujte jim poukaz právě do Perly. Mezi oblíbené pobytové balíčky patří například Dotek luxusu pro ženy nebo Jodobromový zázrak pro muže. Zajímavé jsou i Denní lázně, kdy si lázeňskou péči host užije, aniž by musel být ubytován.