Podlaha do moderního interiéru

vinylové podlahy

Zařídit si moderní interiér dnes není nijak zvlášť obtížné. Internet a časopisy jsou plné nápadů a inspirace, jak si vykouzlit útulné a komfortní, ale přitom originální a nápadité bydlení. Nechybí celá řada kreativních vychytávek a zajímavých řešení. Často se však zapomíná na to hlavní – podlahovou krytinu. Přitom právě podlaha se podstatnou měrou podílí na tom, jak bude celý interiér působit a jaký zanechá dojem. Zabírá totiž v prostoru největší plochu, chodíme po ní, díváme se na ni, pečujeme o ni. Protože se jedná o dlouhodobou a nemalou finanční investici, je třeba jejímu výběru věnovat dostatečnou pozornost. Nelze ji jen tak jednoduše vyměnit za jinou, jakmile nám přestane vyhovovat nebo se pohledu na ni nabažíme.

Jasná očekávání

Ze všeho nejdříve je třeba si ujasnit, co od podlahy očekáváte. To hodně záleží na tom, kde bude položena, každá místnost má totiž své specifické požadavky, proto nelze jednoznačně určit, která podlahová krytina je ideální do koupelny, do kuchyně, na chodbu, do obývacího pokoje či ložnice. V úvahu musíte vzít také jednoduchost údržby, odolnost, vlastnosti a pochopitelně její vzhled. K dostání jsou podlahy v mnoha barvách i vzorech, od těch klasických až po odvážnější inspirované nejnovějšími trendy. Pozor si dejte na to, aby se dala dobře kombinovat se zbytkem interiéru a do prostoru se hodila i za pět deset let, doba se totiž rychle mění a co je moderní teď, může být za chvíli poněkud „mimo“.

Sázka na jistotu

Vsaďte proto na nadčasovost. Vedle rozhodně nešlápnete s dřevěnými podlahami, které seženete v zajímavých designech i provedeních. Nejen, že do interiéru vnesou harmonii, ale můžete si být jisti, že dřevo jakožto přírodní materiál z módy jen tak nevyjde, neomrzí se ani neokouká. Finančně dostupnější variantu potom představují laminátové plovoucí podlahy, které patří k nejoblíbenějším krytinám současnosti. K dostání jsou v širokém počtu dekorů i barevných variací. Nadčasové jsou rovněž vinylové podlahy, které své využití nachází nejen v domácnostech, ale i komerčních prostorech. Skvěle napodobují přírodní materiály jako je dřevo či kámen a celé místnosti dodávají na atraktivitě. Tak, vezměte to při zařizování vašeho interiéru pěkně od podlahy!