Ploty z betonu – praktická a estetická záležitost

ploty z betonu

Existuje spoustu způsobů, jak si ohraničit svůj pozemek. Zatímco jedni dávají přednost dřevěnému či živému plotu, jiní sáhnou po radikálnějším řešení – betonu! Nenechte se ale mýlit, betonové ploty jsou vkusnou záležitostí a mnohdy mohou vypadat lépe než ploty z klasického materiálu.

Beton – moderní architektonický prvek

Beton. Dříve zatracovaný, v dnešní době však velmi žádaný materiál. A to nejen v exteriéru, ale i v interiéru. Designéři a architekti často sáhnou právě po něm při výrobě bytových doplňků nebo dokonce i nábytku. Jedná se o pevný materiál, který je velmi odolný a má dlouhou životnost. Druhá věc je stránka estetická. Betonové oplocení sice může na první pohled působit chladně, ale na druhou stranu velmi nadčasově a industriálně, což je směr, kterým se moderní architektura a design v současnosti ubírá. Právě proto ho také mnoho lidí volí k ohraničení svého pozemku.

Betonové ploty a jeho výhody

Betonový plot je ideálním řešením v případě, že toužíte po naprostém soukromí. Nikdo vám nebude nahlížet na zahradu a sledovat, co děláte. Betonové ploty působí masivně, a také díky tomu odradí případné zloděje. Výsledkem je, že se budete cítit komfortně a bezpečně.

Je několik způsobů, jak takový plot z betonu zatraktivnit, aby nepůsobil studeně. Může být obohacen ozdobnou mřížkou, obloukovou deskou, imitovat cihly nebo být doplněný dřevem. To se zvláště vyplatí, pokud je váš pozemek v terénu – spodní díl plotu pak může být z betonu a horní část vyplněná dřevěnými plaňkami.

Pozor na napodobeniny

Pokud o takovém oplocení přemýšlíte, dejte si pozor, i betonové ploty mohou mít své levnější a nekvalitní napodobeniny. Na první pohled možná není nic poznat, brzy byste však přišli na to, že jste šlápli vedle. Vybírejte proto firmy, které dodávají ploty z českého betonu a u nichž se můžete spolehnout na kvalitu.

Sdílet článek