Pletení jako skvělá zábava

Pomůcky na pletení

Zábava našich babiček se vrací na první stupně oblíbenosti. Ruční práce jsou uklidňující a kdo se pustí do tvoření, rychle pozná ten báječný pocit, že se mu něco krásného povedlo. Už máte nakoupeno vše potřebné na pletení ponožek, šály, svetrů či roztomilých zvířátek? 

Pletení v začátečnickém tempu

Nic není snadné, když to děláte poprvé. Možná vám pletení nepůjde hned od ruky, ale určitě se to naučíte, protože jde o poměrně lehkou činnost, kterou zvládnou děti a dospělí různého věku. Hladce, obrace a další řada – takhle nějak se postupuje stále dokola, když si hodláte stvořit třeba obyčejnou šálu. Ano, ta je velice snadná, a později se můžete pustit do náročnějších věcí, například do ponožek, čepicí, svetrů, vest nebo do pletených maňásků pro děti. Spoustu postupů najdete na internetu, nebo požádejte někoho zkušeného ze svého okolí. Pomůcky na pletení vás nijak finančně neohrozí. Základem jsou jehlice a klubka přízí – počet se odvíjí podle toho, do čeho se hodláte pustit. Pletení je v módě, pouští se do něho i známé osobnosti. Hlavně si vyberte takové jehlice, které se vám budou dobře držet a budete s nimi pracovat bez problémů. Můžete si vybrat druhy z různých materiálů – plastové, kovové, bambusové nebo dřevěné. 

Pestrý výběr přízí na pletení

Do pletení se můžete pustit s mnoha barevnými variantami přízí. Na trhu seženete bavlnu, hedvábí, ale i umělé materiály. Největší zájem však zaznamenává vlna, které existuje několik druhů. Merino vlny na pletení se vyznačují výbornou prodyšností, schopností regulovat teplotu a odolností proti zápachu. Výroby z této vlny jsou velmi hebké a příjemné na dotek. Jedná se o stoprocentní přírodní vlákno z nejstaršího plemene ovcí Merino. Vlna vás nebude kousat, škrábat ani jinak obtěžovat, protože je měkká a velice jemná. Využívá se jako materiál pro oblečení, které doléhá přímo na pokožku