Plastová okna na míru: Dejte přednost české kvalitě

plastová okna na míru

Když chcete ušetřit při vytápění svého domu, většinou se musíte uchýlit k výměně starého dosluhujícího kotle nebo také oken. V druhém případě často řešíte materiál, z něhož by okna měla být vyrobená. Bude lepší hliník, dřevo nebo plast? My se vám pokusíme najít odpověď na to, proč byste si měli koupit právě plastová okna.

Z jakého materiálu si vybrat nová okna?

V minulosti nebylo moc materiálů na výběr, a proto se okna vyráběla nejčastěji z přírodního dřeva. Jenže znáte to, jestliže se o dřevo patřičně nestaráte, chátrá. Taková okna bylo nutné pravidelně natírat, aby mohla další roky odolávat nepřízni počasí. Po sametové revoluci se situace změnila a přibyly další materiály. Začal se více používat hliník, který přišel do módy i díky svým vlastnostem, a v nabídce se objevila i plastová okna. Ta aktuálně vedou, a pokud se lidé pouští do výměny oken, volí obvykle ta z plastu.

Výhody plastových oken

Je to jednoduché. Srovnáte-li pořizovací cenu oken ze dřeva a těch z plastu, vyhrávají na plné čáře plastová. Jsou levnější o téměř 30 až 40 %, kromě toho téměř bezúdržbová, protože odpadá nutnost je opatřit krycím nátěrem. Stačí si je pořídit v designu dřeva, budou od těch dřevěných téměř k nerozeznání. Plastová okna nabízejí také výbornou tepelnou a zvukovou izolaci. Někomu možná může vadit, že jejich výroba je o něco ekologicky náročnější. Ale pozitiva převažují, takže vše hovoří pro výběr plastových oken.

Proč jsou plastová okna lepší než skladová

Když už jste se rozhodli, jaká okna si vůbec pořídíte, nyní je třeba vyřešit, od koho je koupíte. Současný trh nabízí plastová okna různých českých i zahraničních výrobců. V tomto případě platí, že nejlepší jsou plastová okna na míru, která neležela nikde dlouho ve skladu a byla vyrobená přímo pro vás. Těsně před tím, než si je odeberete, právě sjela z výrobní linky.