Plastický chirurg v Praze má vždy plné ruce práce. Co dělá nejčastěji a na kolik si přijde?

plastický chirurg v Praze

Není tomu tak dávno, kdy byl plastický chirurg v Praze jakožto řešení estetických nedostatků zevnějšku pouze výsadou modelek, hereček nebo těch nejbohatších. Dotyční, kteří podstoupili zákrok upravující jejich zevnějšek, se stali objektem zájmu širokého okolí. Nejčastější kladenou otázkou bylo: „Na kolik vyšel pacienta jeho zákrok?“ Je ale skutečně taková operace stále jen možností pro majetné lidi? A je stále ve společnosti něčím výjimečným?

Plastický chirurg je vždy vyhledávaným specialistou

Statistikami v oblasti plastické chirurgie se zabývá společenství ISAPS (International Society of Aesthetic Plastic Surgery). Ta vydává každoročně přehledy o výkonech ve svých výročních zprávách. Ta poslední podává informace z roku 2018.

Dle jejich závěru bylo provedeno na světě v uvedeném roce 10 607 227 chirurgických a 12 659 147 nechirurgických operací v oblasti estetiky. Možným překvapením může být, že jedničkou v počtu chirurgických zákroků je Brazílie a až za ní se objevují Spojené státy. Možná překvapivá je i veliká popularita plastických operací v Íránu.

Mezi nejčastěji vyhledávané úpravy patří:

 • Vyhlazení vrásek
 • Zvětšení prsou
 • Liposukce
 • Úprava očních víček
 • Modelace břicha
 • Zmenšení nosu

Dle zveřejněných statistik dominují v podstupování zákroků zejména ženy, které tvoří 85 % poptávky. Počet zákroků mezi léty 2014 a 2018 se zvednul o celých 10%.

Pro Českou republiku neexistují žádné komplexní statistiky, ale pražské kliniky plastické chirurgie hlásí meziroční růsty pacientů mezi 15 až 20%. Což vypadá, že Česká společnost teprve objevuje kouzlo moderní medicíny.

Dostupnost takových zákroků roste zejména díky větší kupní síle českého obyvatelstva, která v posledních letech výrazně rostla a také větší konkurenci, která vytváří tlak na nabízenou cenu.

Ceny zákroků již od dvou tisíc korun

Většina zákroků u nás, které jsou spojené se zdravím či následky úrazu jsou hrazeny pojišťovnami. Naproti tomu estetické zákroky za účelem pouhé změny jsou placeny výhradně z vlastní kapsy.

Dnešní medicína nabízí opravdu širokou paletu zákroků, které Vám pomohou změnit vaši vizáž a vy tak máte možnost získat chtěné sebevědomí.

Ceny se odvíjí jednak v závislosti na druhu zákroku, který má být proveden, na jeho komplikovanosti a také na operatérovi, který jej provádí. Nejlevnější zákroky jsou spojené s vyhlazováním vrásek a jizev a ty lze pořídit již od 2 000 Kč. Ty ale nelze spojovat s plastickou chirurgii jako takovou. Jsou to neinvazivní metody, které nevpravují do těla žádné přidané látky a ani nic na těle neredukují. Naopak cenový strop je výrazně nad hranicí 100 tisíc Kč a jedná se většinou o velmi sofistikované plastiky celých částí těla, kde je využíván váš vlastní tuk. I tak se ale Česko ještě řadí mezi země, kde je plastická chirurgie poměrně levná.

Uveďme si některé zákroky a jejich cenové rozpětí:

 • Liposukce 20 000 -100 000 Kč
 • Redukce prsou 40 000 – 70 000 Kč
 • Zvětšní prsou 40 000 – 150 000 Kč
 • Modelace genitálii 20 000 – 50 000 Kč
 • Úprava obličeje 7 000 – 80 000 Kč

Průběh plastické operace

Před tím, než podstoupíme samotný chirurgický zákrok, bychom měli nejprve dobře rozmyslet, jak nám operace pomůže, co přesně nám na našem těle vadí a jak bychom chtěli, aby vypadal náš konečný zevnějšek. Nejlepší je nejprve probrat celou věc s vaším praktickým doktorem, který zná váš celkový stav a poté s plastickým chirurgem. Je dobré získat odpovědi na všechny vaše otázky a probrat všechny možnosti řešení vaší nespokojenosti.

Před samotnou operací třeba prsou si zvolíte, jaké prsní implantáty budete chtít voperovat nebo jak moc si budete přát redukovat určitou část vašeho těla a dohodnete termín operace. Pak už nastane samotná operace. Je třeba říct, že plastická chirurgie využívá ty nejmodernější technologie, takže se není příliš čeho obávat. Po zákroku většinou zůstáváte ještě den v pozorování lékaře a pak jste propuštění. Například při zvětšení prsou je doporučováno zůstat aspoň týden v klidu, ale poté můžete již pomalu začínat opět s aktivním pohybem.

TIP: Plastický chirurg v Praze má většinou program jasný na příští 2 měsíce. Ale není výjimkou u žádaných chirurgů čekat i půl roku. Proto pokud máte opravdu zájem na sobě něco zlepšit a vychází to z vašeho nitra a ne tlaku okolí, tak se nad tím příliš dlouho nerozmýšlejte.

Sdílet článek