Plast se pro přepravky hodí nejlépe

Přepravovat cokoliv přes půl zeměkoule je v mnoha ohledech velice náročné. Minimálně je nezbytné zajistit, aby byl náklad v maximálním možném bezpečí. Toho se dá dosáhnout krom jiné také výběrem správných přepravek a beden. Ty nejlepší se vyrábějí z plastu.

Vysoká odolnost je základ

Není důvode příliš přemýšlet nad tím, proč v současné době hraje při výrobě euro přepravek, potažmo paletových kontejnerů – big boxů prim právě plast. Jedná se totiž o dnes již poměrně dobře recyklovatelný materiál, který je navíc extrémně odolný. 

Jeho houževnatost se projevuje mnoha způsoby. Nejenže plast odolá vodě, respektive dlouhodobé zátěži, ale navíc je zcela imunní proti celé řadě kyselin. Existuje samozřejmě také mnoho žíravin, které plastu nedají žádnou šanci. Ty se však většinou skladují či přepravují v nádobách z jiného materiálu.

Nenačichne

Není tomu zase tak dávno, co se pro skladování a přepravu takřka čehokoliv používalo výhradně dřevo, respektive bedny z něj vyrobené. Tento přírodní materiál je pro tento účel docela vhodný, nicméně má i pár nedostatků, které plastům chybí.

Jedním z těch nejvýraznějších je horší čištění. Ve dřevě se totiž nacházejí póry, do kterých se mohou nečistoty poměrně snadno dostat a jejich odstranění tudíž mnohdy bývá docela velká výzva. Navíc s tím souvisí i schopnost dřeva přejímat různé pachy. Ty se pak mohou snadno šířit na další uskladněné komodity. 

Plast je na druhou stranu čistitelný velice jednoduše. I hodně zanesené přepravky je možné prostě opláchnout silnějším proudem a všechny nečistoty takto smýt. 

Obvykle není potřeba žádnou dlouhé drhnutí a načichnutí zde rozhodně nehrozí. Plast totiž žádné póry neobsahuje. Proto se může v jedné přepravce každý den bez potíží přepravovat něco jiného. To hodně ulehčuje práci nejen ve spedičních firmách, ale i ve skladištích či obchodech.