Perimetr – střežení plotů pomocí bezdrátového systému

Bezdrátový perimetr Varya

Zajímá vás, jak zabezpečit pozemek před návštěvou nezvaných hostů, kterým ani plot nebrání ve vstupu? Moderní formou zabezpečení majetku jsou elektronické zabezpečovací systémy. Ty využívají informační a komunikační technologie a hlavně perimetry. Lze jimi ochránit před vstupem nádvoří, zahrady, sady i další venkovní prostory.

Co by měl perimetr umět?

Důležitým předpokladem správné funkčnosti perimetru je odolnost vůči nepříznivému počasí. Neměly by mu vadit sníh, déšť, mlha, horko ani UV záření. Dále by měl umět rozeznat člověka od zvířete, aby zbytečně nedocházelo k vyvolání falešného poplachu. Pochopitelně že by měl být perimetr nenápadný. Nikdo by tak neměl zpozorovat, že je pozemek elektronicky hlídaný.

Víte, že perimetr lze využít i při ochraně bazénů? Nikoliv však před jejich zcizením, ale zamezení tragickým nehodám utopením. Systém totiž spustí poplach sirénou vždy, když je prostor okolo bazénu narušený.

Jsou lepší drátové detektory, nebo bezdrátové prvky perimetru?

Jak se to vezme. Drátové detektory jsou levnější a nemusí se řešit napájení v podobě pravidelné výměny baterií. Pokud však do některých míst nelze kabeláž přivést, v takovém případě je samozřejmě vhodné použít prvky bezdrátové – například v okolí vodních ploch. Běžné řešení zabezpečení perimetru většinou počítá s oběma variantami.

Varya Perimeter: wireless bezdrátový perimetr na střežení plotu

Tento bezdrátový perimetr využívá RFID detektorů, jež se upevňují na konstrukci plotu. Hodí se na všechny typy plotů včetně vjezdových vrat. Perimetr využívá umělou inteligenci k detekci falešných poplachů. Výhodou tohoto systém je jeho nenáročnost na údržbu i snadná a rychlá instalace. Baterie lze jednoduše vyměňovat. Systém přitom disponuje praktickou mobilitou – v případě potřeby ho lze přemístit. Také ho lze rozšířit o RFID kontrolu obchůzky strážných v prostoru perimetru. Bezdrátový perimetr Varya komunikuje se všemi typy EZS ústředen a všemi typy otočných PTZ kamer, které navádějí systém on-line přesně na místo, kde se stal incident.

Sdílet článek