Penzion na jižní Moravě: Příjemné ubytování a chutné jídlo

Penzion Pavlov

Pro někoho je Morava synonymem pro turistiku v horských oblastech Beskyd nebo Jeseníků. Jiný si Moravu spojuje s vinohrady a Pálavou. Obě varianty jsou pro tento kus naší republiky typické a záleží tedy na každém, čemu dává přednost. Rozhodně se však nikde nebude nutit, protože uvedené lokality nabízejí řadu atraktivit, které zpříjemní volný čas a dovolenou.

Co navštívit na jižní Moravě? 

Jih Moravy jako by lákal turisty usednout na kolo a vydat se cyklostezkami po krásách pálavských návrší. Kdo má rád takto trávit volno, přijde si zde rozhodně na své a přinese si spoustu zážitků. Jižní Morava je tradičně spojována s vinařstvím a vinohrady patří k jejímu běžnému koloritu. Bez nich si snad jihomoravskou krajinu už neumíme ani představit. A k tomu patří také vinné sklípky a možnost ochutnat některé z lahodných vín, která vyrobili zdejší vinaři. Z jižní Moravy je škoda hned pospíchat domů. Určitě stojí za to zde strávit několik dnů a nechat se hýčkat sluncem i pohostinností místních obyvatel. 

Příjemné ubytování na Pálavě 

Jestliže hledáte levné ubytování, Pavlov je možná tím pravým místem pro vás. Nachází se pod zříceninou hradu Děvičky v oblasti, jíž se říká Pálava a Pálavské vrchy v blízkosti vodní nádrže Nové Mlýny. V jeho okolí se nachází řada vinných sklepů. Kolo je možné vyměnit za šlapadla nebo loď a vyrazit k vodě. Také Rakousko je odsud coby kamenem dohodil, takže není problém si udělat výlet i tam a poznat, jak se žije za našimi hranicemi. 

Penzion Pavlov nabízí 21 lůžek s přistýlkami v pěti pokojích a jednom apartmánu, které jsou vybavené sociálním zařízením se sprchovými kouty, lednicí, televizí, vysoušečem vlasů a zdarma Wi-Fi. Na každém patře je hostům k dispozici mikrovlnná trouba, varná konvice i základní nádobí. Komu se však nechce si připravovat jídlo sám, může využít služeb zdejší restaurace.