Penetrační test odhalí, zda firma nepodcenila kybernetickou bezpečnost

školení kybernetické bezpečnosti

Firmě, která chce ochránit svá data a know-how, dnes rozhodně nestačí zamykat budovu a nainstalovat bezpečnostní kamery. Nebezpečí dnes přichází odjinud, po síti. Spousta firem si toho bohužel není vědoma.

Internet nám přináší hromadu možností a zjednodušení práce, ovšem kromě nových příležitostí s sebou nese i nové problémy a hrozby. Zavirování počítačů, zcizení citlivých dat, odcizení účtů na sociálních sítích – tohle všechno může pěkně zkomplikovat situaci. A jako ve všem ostatním platí, že lepší je řešit prevenci než následky.

Penetrační test odhalí, jak moc jste připraveni

K odhalení slabin v zabezpečení ICT slouží penetrační test. Pomůže identifikovat zranitelnosti, které by teoreticky mohl využít útočník. Ověří, zda jde proniknout do systému organizace. Zároveň zjistí, zda už se v síťovém provozu nevyskytuje podezřelý provoz poukazující na probíhající útok.

Pro organizace, jež zpracovávají osobní údaje, je navíc dle GDPR provedení tohoto testu povinné. Povinnost k testování mají i subjekty dle zákona č.181/2014 sb. o kybernetické bezpečnost.

Školení kybernetické bezpečnosti pomůže pochopit hrozby

Zdají se vám všechny hackerské útoky a zabezpečení informačních systémů jako španělská vesnice? Přihlaste se spolu s dalšími kolegy na školení kybernetické bezpečnosti. Je vhodné i pro klasické zaměstnance, avšak každopádně by ho měli absolvovat firemní bezpečnostní manažeři, IT technici či pověřenci pro ochranu osobních údajů.

Kybernetická bezpečnost pod taktovkou NGSS

Kybernetická bezpečnost pro firmy je doménou společnost NGSS (Next Generation Security Solutions). Neváhejte se na ni obrátit. Proškolí zaměstnance, provedou penetrační test a poskytnou nástroje pro zabezpečení. Vy si pak nemusíte držet interní lidi se specializací na kybernetickou bezpečnost. Ve finále tedy ušetříte náklady na zaměstnance.