Pekelné kardio stroje jako alternativa venkovního pohybu

spinning

Letošní zima přinesla po dlouhé době skutečně mrazivé počasí. V kombinaci s věčně zavřenými fitness centry je snaha ukojit touhu po zdravém životním stylu náročnější než kdy dřív.

Jízda na kole momentálně nepřichází v úvahu a ani lekce Spinningu nejsou v důsledku epidemiologické situace dlouhodobě na pořadu dne. Běhat se sice dá a na ulici nebo v parku můžete za každého počasí narazit na promrzlé běžce, nicméně pro většinu z nás není běhání v teplotách pod bodem mrazu tou nejvíce vzrušující představou a raději necháme své klouby a kosti hezky v teple.

Z fitness center a wellness klubů jsme zvyklí na velké množství posilovacích a kardio strojů. Otázkou zůstává, který zvolit pro domácí použití. Je jasné, že celou posilovnu si domů pořídíte jen těžko. Problémem je samozřejmě jak nedostatek místa, tak také peníze.

Ideální podmínky pro cvičení mají ti, kteří holdují józe nebo pilates, jelikož nepotřebují téměř žádné vybavení a nejsou limitování ani prostorem svého bytu či domu.

Pokud jste milovníky silového tréninku, možná si vystačíte s nakládacími jednoručními činkami, případně velkou jednoruční činkou. Alternativou je také pořízení posilovací věže s důmyslným systémem kladek a racků, díky kterým můžete bez problémů posílit všechny velké svalové partie a odjet plnohodnotný silový trénink.

Pokud je vaším cílem zhubnout nebo se dostat před jarem do fyzické kondice, budete se muset poohlédnout po vhodném kardio stroji. První volbou většiny lidí bude samozřejmě cyklo trenažer, případně běžecký pás. Na trhu jsou dnes ovšem i jiné stroje, které si našly pevné místo především v komunitě vyznavačů funkčního tréninku a CrossFitu a pomalu se dostávají také do vybavení většiny posiloven a fitness center.

Jedná se o veslovací trenažer (rower), který je perfektním nástrojem k posílení svalů nohou a zad a vedle fyzické kondice na něm můžete budovat také svalovou hmotu. Dalším pekelným strojem je tzv. Air Bike. Jedná se laicky řečeno o cyklo trenažer, na kterém pracujete proti odporu vzduchu a vedle nohou vám budou pořádně hořet také ruce a plíce. Pokud rádi běžkujete, ale s mrazivým počasím nejste kamarádi, potom možná rádi zkusíte běžkařský trenažer (tzv. Ski Erg), který vedle hýžďových svalů a nohou prověří také připravenost horních partií těla.

Výběr je skutečně velký a není lehké se v něm zorientovat. Je třeba si dobře rozmyslet, do čeho a jestli vůbec má smysl investovat, protože jaro se kvapem blíží a otevření posiloven a center zdravého pohybu je snad také za rohem.

Sdílet článek