Patří k vysávání potrubí?

Potrubní stavebnicový systém

Když je potřeba doma vyluxovat, ze skříně nebo komory vytáhneme vysavač, zapojíme do zásuvky a uklidíme vše, co potřebujeme. V průmyslových provozech si ale s ručním vysavačem nevystačíme.

Bezpečně bez prachu

Velké plochy potřebují účinné řešení, ručních vysavačů by tak bylo ve výrobních halách potřeba i několik set a ke každému samozřejmě i pracovník. To je pochopitelně nereálné, udržovat pořádek je však potřeba. Mezi nejčastější nečistoty patří prach, kterého je v provozech velké množství a může být i nebezpečný. Musí se tak odsávat, o což se starají potrubní systémy, průmyslová vzduchotechnika, centrální vysavače a filtrace vzduchu. Navíc se přefiltrovaný vzduch může vracet zpět do pracovního prostoru a v zimě tak šetřit náklady na vytápění. Když se prach neodstraňuje a usazuje se, může za určitých okolností vytvářet prostředí s rizikem vzniku exploze nebo požáru. U některých typů prachu stačí už vrstva vysoká pouhý jeden milimetr. Proto se musí prach a nečistoty rychle a efektivně odstraňovat z pracovního prostoru. Potrubí jacob z kvalitních materiálů je odolné pro prach i kondenzáty, své využití tak najde ve všech výrobnách a provozech.

Pohodlný úklid

Prach ale není problémem jen v samotné výrobní hale nebo na ploše. Každý provoz má i mnoho dalších míst, kde je potřeba udržovat pořádek, od zázemí pro pracovníky po kanceláře a sklady. Uklízet je potřeba také komerční objekty, obchodní domy a administrativní budovy, ve kterých by používání malých ručních vysavačů bylo také velmi neefektivní a zdlouhavé. Vhodnější varianta jsou centrální vysavače, které pomáhají uklidit prostory velkých hal, provozů i budov. Jsou tvořeny filtrační jednotkou, která je napojená na centrální potrubní rozvod. Potrubní stavebnicový systém dokáže zajistit potrubní rozvod o délce i několik stovek metrů a lze ho sestavovat na míru podle potřeb a požadavků daného prostoru. Na rozvodu jsou po celé délce v pravidelných intervalech připojovací místa, do kterých se připojí vysávací hadice a lze ihned vysávat.

S centrálním vysáváním není nutné hledat přípojku elektřiny, další součástky a díly nebo vysavač přenášet z místa na místo. Efektivní úklid a odstranění prachu je tak mnohem jednodušší.

Sdílet článek