Originální dětský pokojíček? Inspirujte se praktickým nábytkem ze dřeva!

Postel ze dřeva

S věkem dítěte se mění jeho potřeby. V prvních měsících života mu stačila postýlka, teď se ale dožaduje vlastního pokoje. Chcete být originální a zároveň pokoj zařídit prakticky, aby mu vydržel co nejdéle? Pak se inspirujte kvalitním nábytkem a nápady předních designérů, kteří vymysleli úchvatné dětské pokojíčky. Tady by chtělo usínat opravdu každé dítko!

Kombinovaná postel ze dřeva

Znáte je z táborů a teď je budete chtít mít i doma. Jsou praktické, úsporné a vyřeší otázky nedostatku místa. Vyvýšená dřevěná palandavám nabízí hrací plochu pod lůžkem i prostor pro nábytek, stůl či další lůžko. Individuální řešení spolu s jedinečnými textiliemi promění místnost v námořnickou osadu, přenese vás do džungle, stejně tak princeznám otevře brány na zámek. Záleží pouze na vás, jak si poskládáte herní prvky a co všechno svým dětem dopřejete. Komu by se ale nelíbilo se z lože klouzat po klouzačce, houpat se nebo mít lezeckou stěnu přímo v pokoji? Postel ze dřeva slibuje dlouhou životnost a zvolíte-li rostoucí nábytek, prvotní investice se vám velice rychle vrátí. Speciálně řešené kousky totiž rostou spolu s vašimi dětmi, a to od lůžka, přes stůl až po samotný nábytek. Poschoďové postele ze dřeva jsou ideální do prostor se zkosenými stěnami, kde vyplníte jinak nevyužitelné místo.

Když není místo na postel

Chytře zařídit prostory lze i při omezených možnostech. Zejména v bytech se bojuje s nedostatkem místa, a protože každé dítě potřebuje stůl, postel a vlastní prostor, rozhodně vás zaujme dřevěná sklopná palanda. Na první pohled vypadá jako klasická skříň, šikovný truhlář ji ale dokáže proměnit ve sklopná lůžka poskytující dostatek prostoru i místa. Navíc vám odpadnou starosti se stlaním pelechu. Rozkládací postel vám též ušetří místo a poskytne plnohodnotnou plochu ke spaní a relaxaci. Dětský pokojíček by měl hýřit barvami a kromě prvků na hraní vymezit i prostor pro učení a odpočinek. Široký výběr bytového textilu dotvoří originální design, a pokud zvolíte i zábavné samolepky nebo se pustíte do vlastní výmalby, můžete se těšit na záviděníhodný dětský pokoj. Další možností úspory prostoru může být dvoupatrová bytelná postel ze dřeva.

 

Sdílet článek