Odstranění permanentního obočí – krok za krokem

odstranění permanentního obočí

Nechali jste si vytetovat obočí a své rozhodnutí jste si rozmysleli. Možná proto, že chcete působit přirozeněji, nebo proto, že nejste spokojeni s jeho barvou, či vám byl zákrok proveden nesprávně. Informace o možnostech odstranění permanentního obočí se v tomto případě rozhodně hodí.

Jaké jsou vaše možnosti?

Mezi nejčastější metody patří dermabraze, solný roztok a laser.

  1. Dermabraze – rotujícím kartáčkem je odstraňován povrch kůže.
  2. Roztok – báze je použita do potetovaného místa, rozpustí barevný pigment a ten je přirozenou činností těla vyloučen na povrch kůže
  3. Laser – působení na barevný pigment a jeho rozpuštění pomocí vysoké teploty

Je na vás, jakou z možností využijete. Většina klinik nabízí odstranění kvalitním laserem a zaručuje stoprocentní zmizení. Pokud ale vyberete jiný způsob, rozhodně nešlápnete vedle.

Minutu? Hodinu? Dny?

Pokud pomineme laserový zákrok, odstranění permanentního obočí trvá přibližně jednu hodinu. Ale právě v případě laseru je vyžadováno více návštěv, jelikož je potřeba větší ochrana kůže kvůli působení paprsku. S minimálně dvěma návštěvami tedy určitě počítejte. Není to ale tak, že byste mohli během pár dnů po sobě stihnout všechna potřebná sezení. Mezi každým musí uplynout doba alespoň šesti týdnů, aby se tělo stihlo řádně se zákrokem vypořádat. Pokud u jiných způsobů odstranění chcete mít jistotu perfektního výsledku, doporučuje se podstoupit více sezení.

Mám se bát následků? Bude to bolet?

V žádné ze zmíněných metod vám nehrozí jizvy. Každá klinika se zaručuje, že zákrok bude proveden bez viditelných následků. Pár dní očekávejte načervenalou kůži a malé strupy. Po odstranění už záleží jen na vás, jakým způsobem usnadníte hojení. Je nutné dodržovat stanovená pravidla od lékaře, mezi která patří např. zákaz chození na sluníčko. Bude vám předepsán krém, který napomůže hladkému hojení, ale je nutné ho pravidelně používat. Hojení je individuální, ale připravte se minimálně na měsíc a půl.

Může vás uklidnit, že odstranění je ve většině případů bezbolestné. Záleží, v jaké intenzitě se vaše tělo vypořádá s bolestí. Laserové odstranění probíhá pod lokální anestezií, takže i tento způsob ucítíte minimálně.

Co vás ještě zajímá? Cena!

Když už vybíráte kliniku, kde si necháte obočí odstranit, nezapomeňte se podívat i na cenu. Velmi se totiž liší. V případě laserového zákroku se za jedno sezení pohybujete v cenovém rozpětí od 1000 Kč výše, někdy až do trojnásobku. Ve většině případů platí, že vyšší cena není stanovena jen tak, ale je to z důvodu kvalitnějších technik. Záleží na vás, čemu dáte přednost a kolik peněz jste připraveni obětovat. Samozřejmě pokud chcete co nejlepší výsledek, nešetřete.

Další metody vyjdou ve finále levněji, protože se spíše uvádí kompletní cena. Počítejte přibližně s dvěma až třemi tisíci korun.

Vše je na podobné úrovni, tak co si mám vybrat?

Představili jsme vám základní informace a ve finále zjistíte, že jsou na tom dost podobně. Což je skvělé, protože neuděláte chybu! Ale…

Ne nadarmo se nejčastěji využívá laserová metoda. Je popisována jako nejúčinnější metoda s jistým výsledkem. Cena se nakonec může vyšplhat o něco výše, ale je dobré si uvědomit, že platíte za to, jak budete vypadat. Zaručí vám odstranění jakékoli barvy, některé mohou být náročnější a budou vyžadovat více sezení. Klasické tmavé odstíny ale nejsou problémem.

Obličej je vidět při jakémkoliv kontaktu s vámi, proto apelujeme na tři pravidla:

  1. Vybírejte poctivě!
  2. Pořádně se na zákrok připravte a dodržujte všechna doporučení!
  3. Nešetřete!

Sdílet článek