Odlehčete váš šatník!

kontejnery značky Potex

Znáte to – šatník doslova přetéká oblečením, nejrůznější kusy oděvu se povalují všude kolem, protože se do skříně už ani nevejdou. A co je největší paradox? I přesto všechno stejně nemáme co na sebe. Také je vám tato situace povědomá? Pak vězte, že nastává ta pravá doba na to, abyste si ve věcech konečně udělali pořádek a zavedli jasný řád.

Utvořte si systém

Všechno oblečení, které máte, dejte na jednu velkou hromadu a začněte ho třídit. Vyhraďte si na to dostatek času, bylo by hodně naivní předpřádat, že vše zvládnete za půl hodiny. Rozdělte si jednotlivé kousky oděvů podle druhu – na šaty, kalhoty, spodní prádlo. Poté vezměte každý kus do ruky a podívejte se na něj opravdu objektivně. Vzpomenete si, jak je to dlouho, kdy jste ho měli naposled na sobě? A koupili byste si ho dneska znovu? Pokud ne, bez milosti pryč s ním.

Třiďte bez milosti

Vyhodit byste měli věci, které mají nekvalitní střih nebo jsou vyrobené z nevhodných materiálů, ve kterých se necítíte dobře. Stejně tak nespoléhejte na to, že se daný kousek brzy zase vrátí do módy. Možná bude jednou opravdu trendy, ale ruku na srdce – s největší pravděpodobností si místo něj koupíte nový. Bez milosti se zbavte kousků, které jsou vám malé nebo velké, roztrhané, špinavé, zaprané.

Přemýšlejte

Po „čistce“ si pak sepište, co vám chybí. Pro věci, které opravdu potřebujete, se vydejte do obchodu. Dobře přemýšlejte o tom, za co peníze utratíte. Ať se opět nedostanete do bodu, kdy se vám jednotlivé věci začnou ve skříni hromadit a celý kolotoč započne nanovo. Oblečení, které vyřadíte, můžete někomu darovat – hodit se bude třeba vaší kamarádce nebo kolegyni. Odnést ho můžete také na charitu nebo ho vhodit do kontejnerů na textil. Třeba kontejnery značky Potex najdete prakticky na každém rohu, takže nemusíte chodit nikam daleko. Radost z dobře odvedené práce budete mít hned několikanásobnou – nejen, že si uděláte doma pořádek, prospějete životnímu prostředí, ale navíc pomůžete lidem, kteří to opravdu potřebují. Tak to neodkládejte a směle se pusťte do toho!