Oblíbené podílové fondy

Podílové fondy

Podílové fondy se v poslední době poměrně často skloňují s ohledem na to, že se jedná o poměrně dobrý prostředek, kam investovat peníze na důchod. Peněz se většině z nás nedostává, takže snadná investice se může vyplatit. Kdo by nechtěl, aby za něj jeho peníze vydělávaly? Podílové fondy jsou navíc mezi Čechy nesmírně populární. Obyvatelé ČR mají v podílových fondech naspořeno těžko uvěřitelných 432 miliard Kč. Bez zajímavosti není ani informace, že za rok 2016 přiteklo 50 miliard.

Investice nemusí být vysoká

Podílový fond se dá označit za poměrně atraktivní možnost, jak zhodnotit peníze s co nejmenšími riziky. I z toho důvodu se často využívá jako investice peněz určených na důchod. Přitom investice do podílových fondů nemusí být nikterak vysoká. Vystačíte si už s několika stovkami za měsíc. Samozřejmě platí, že čím vyšší investice, tím lépe. Vybírat můžete ze širokého spektra podílových fondů. Narazíte na konzervativní fondy až po takové, které investují do akcií.

S výběrem pomůže srovnávač

V podílových fondech si může vybrat opravdu každý, avšak fondů je několik stovek, a každý nemá představu, kam investovat. Právě v takových momentech se hodí služby srovnávače, jako je MítVíc. Obsluha srovnávače není ani trochu komplikovaná. Klient zadá několik informací – svůj cíl. Následně dostane doporučení vhodných fondů, přesně podle zadaných cílů.

MítVíc.cz nabízí užitečné informace

Pro MítVíc.cz pracují odborníci na zhodnocování peněz, kteří pravidelně sledují nejnovější trendy na trhu a vyhledávají nejzajímavější možnosti ke zhodnocování úspor. Na webu je díky tomu k dispozici spousta zajímavého čtení a v článcích narazíte na množství užitečných informací. Velice zajímavé jsou i podcasty, v nichž hraje hlavní úlohu téma investování. Poslechnout si je můžete přímo na webových stránkách.