O výhodách koberců a jak je udržovat v čistotě

čištění koberců Praha

Máte doma koberce? Přestože se zdá, že pomalu vychází z módy, není to tak úplně pravda. Parádu nám stále v domácnostech dělají, a to minimálně v dětských pokojích nebo ložnicích. Aby však vypadaly dobře a zútulňovaly nám naše domovy, je potřeba se o ně náležitě starat. Není potřeba se jim věnovat denně (pokud nepočítáme klasické vysávání), ale několikrát za rok by měly projít velkým čistícím procesem. Poradíme, jak na to.

Proč koberce v dnešní době?

Současná doba přeje minimalismu, jednoduchosti, hladkým povrchům. Málokdy dnes najdete moderní byt, kde by byly všude položeny koberce, kromě těch kusových víceméně dekoračních. Stále však existuje několik dobrých důvodů, proč po nich sáhnout.

Koberce mají několik skvělých vlastností, kvůli kterým si je pořizujeme. Dělají domov “teplejší” a útulnější, přinášejí teplo domova. V dětských pokojích fungují jako odhlučňovače (neslyšíme tak hlasitě, když něco spadne dětem na zem), chrániče křehkých předmětů (je menší pravděpodobnost, že se věc, která spadne na zem, rozbije) a nosič tepla (zem, na které si děti hrají, není studená).

Nevýhodou je složitější údržba, ale ani to není neřešitelné

Nevýhodou koberců je potom samozřejmě údržba. Je mnohem složitější udržet čistý koberec než například plovoucí podlahu. Proto je potřeba se o koberce dobře starat, pořídit si pár produktů na rychlé čištění skvrn a podrobit je čas od času řádnému čištění. Na to dnes samozřejmě existují specializované firmy, takže vy se s tím nemusíte trápit.

Čistírna koberců Praha působí v hlavním městě a okolí a preferuje čištění suchou metodou,  která je ke kobercům mnohem šetrnější, než bývá “mokrá” metoda. Koberce jsou vyčištěné velmi rychle a věřte, že pokud jste je dlouho nečistili, neskutečně prokouknou! Až budete hledat čištění koberců Praha vyzkoušejte čistírnu Manipo.

Sdílet článek