Notebooky a jejich výhody

notebooky lenovo

Chcete se stát věhlasným kritikem, autorem bestsellerů, profesionálním hráčem nebo programátorem? Tak v tom případě je načase začít krokem vpřed. A těmi prvními pár kroky, které musíte udělat, se přesuňte do prodejny notebooků, kde si pořídíte prostředek pro splnění svého snu. Ano pro našlápnutí své kariéry budete potřebovat notebook, se kterým bude všechno snadnější a rychlejší. 

Jen si to vezměte, notebook si můžete vzít všude s sebou, váží pouze mezi 1,3 až 5 kilogramy a k tomu vám navíc i bez nabíjecího kabelu vydrží přes 4 hodiny, některé modely potom až úctyhodných 12 hodin, což je ideální na cestování.

Pracovat tedy můžete i tam, kde není elektrická zásuvka. Jistý rozdíl možná pocítíte ve velikosti monitoru, pokud váš stolní počítač má úhlopříčku filmového plátna v kině, ovšem na ostrosti a kvalitně nic neztratí. Notebooky jsou nejen praktické, ale také velmi rychlé a přesné, práce s nimi vám půjde jistě od ruky, stejně jako zabíjení nepřátel ve hře nebo programování.

Plná polní notebooků

Notebooky se mohou pochlubit svými grafickými vlastnostmi, jako je grafická karta integrovaná se sdílenou nebo nesdílenou pamětí a grafická paměť o velikosti 0,375 až 2 GB. S takovou zvládne váš notebook snadno i nejnáročnější požadavky her nebo programů. Velikost pevného disku u notebooků je různá, pořídit si můžete velikosti 128 GB, kterou snadno doplníte externím diskem, který připojíte přes jeden ze dvou až tří USB portů, ale také třeba 1 000 GB.

S rychle reagujícím a pracujícím notebookem se vyřádíte i na internetu připojeném přes wi-fi. Někteří ocení také jistě HDMI, které některé notebooky mají. Povinnou výbavou je rovněž bluetooth. Na druhou stranu mohou být někteří zklamáni, protože většina notebooků nedisponuje dotykovou obrazovkou – pokud po ní toužíte, zkuste se podívat na ultrabooky, jejichž některé modely ji mají.

Pokud hledáte notebook pro studenty, určitě vybírejte podle velikosti.