Nezapomeňte při práci na ochranné pomůcky a oděvy

pracovní obuv

Renovujete byt, opravujete dům či vás čeká pracovní víkend? Kdykoliv děláte něco na stavbě nebo se pohybujete ve špinavém prostředí, je vhodné, a dokonce i žádoucí, abyste používali ochranné pomůcky a pracovní oděvy. V mnoha případech díky nim předejdete zranění a také si nezničíte svůj běžný oděv. I když vás čeká třeba celkem nenáročná práce na zahradě, zaměřte se na to, co si vezmete na sebe. Důvodem v této chvíli není styl a elegance, ale samozřejmě bezpečnost a komfort.

ZÁKLADNÍ POMŮCKY PRO PRÁCI KOLEM DOMU NEBO NA ZAHRADĚ

Možná byste se i divili, kolik pracovních pomůcek a druhů oblečení existuje a jak moc vám dokáží ulehčit práci. Na stavbě například při rekonstrukci domu rozhodně využijte ochrannou přilbu i ochranné brýle. Ty jsou zároveň nezbytným doplňkem při činnostech, jako je práce se dřevem či s ohněm. Využijte je také na zahradě společně s ochrannými rukavicemi.

RESPIRÁTOR A PEVNÉ BOTY JSOU ZÁKLAD

Co se rozhodně vyplatí, je pracovní obuv, která má vystuženou nebo v ideálním případě kovovou špičku. Zároveň se jedná o obuv pevnou, v níž noha sedí jako přikovaná a nehrozí tak riziko vymknutí kotníku. Nemusíte se ani bát, že se jedná o obuv těžkou: právě naopak! V současné době existují kvalitní pevné a přitom velmi lehké materiály, ze kterých se pracovní obuv vyrábí. Ani jemná žena se v nich nebude cítit jako slon v porcelánu. Kvalitní boty jsou opravdu důležité. Při venkovních, ale i vnitřních pracích se stane jedna dvě, že vám na nohu spadne těžký předmět. Nemocnice se vám v tu chvíli může zdát pěkně daleko. Neméně důležitý je také respirátor, který využijete zejména v silně zaprášeném prostředí. Vaše plíce vám jistě poděkují. Na trhu existuje i v jednorázové podobě a stojí jen pár korun.

Neriskujte zbytečně své zdraví a pořiďte si kvalitní pracovní oblečení a ochranné pomůcky, a to především v případě, že vás takovýchto prací čeká v budoucnu více.