Nevíte, co je to orgasmus? Těmito 5 kroky to můžete změnit!

erotické masáže

I když se o sexu hodně mluví a píše, ještě stále se najde mnoho žen, které nikdy nezažily orgasmus. Smutné je to zvláště v případě, že žijí v dlouholetých svazcích. Je sice pravdou, že určité procento žen jsou anorgasmické, avšak mnohdy se za problémem skrývá pouze nedbalost partnera či neznalost vlastního těla. Co tedy lze dělat, aby každé milování s protějškem skončilo happyendem pro oba?

1. Najděte vztah k vlastnímu tělu

Pro začátek je nejdůležitější poznání, zda jste k orgasmu schopná dospět alespoň sama. Pokud ano, je to dobrá zpráva. V případě, že ne, zkuste se více zaměřit na svoje tělo. Vyhraďte si čas, kdy budete zkoumat, co vás vzrušuje, co vám dělá dobře a naopak co nikam nevede. Nemusíte se stydět, autoerotika není ničím neobvyklým a přece jen jde o kvalitu vašeho milostného života.

2. Komunikujte s partnerem

Na místě je upřímná promluva s partnerem. Jestliže orgasmus často předstíráte, váš protějšek vůbec nemusí zaznamenat, že máte nějaký problém. I když je vztah o kompromisu a ústupcích, v tomto ohledu musíte začít myslet i sama na sebe. Otevřeně mu tedy řekněte, kde dělá chyby a pokud to sama víte, řekněte mu, kde a jak přesně se vás má dotýkat. I když vám možná tento hovor bude nepříjemný, ve výsledku ho oba jistě oceníte.

3. Vyzkoušejte pomůcky

Orgasmů je několik druhů a ne každá žena je schopná prožít každý z nich. Velmi velké procento žen má potíže dojít k orgasmu při samotném pohlavním styku. Nemusíte se tedy bát, že jste výjimkou. K objevení toho, co vám dělá dobře, mohou pomoci rozličné erotické pomůcky. Nebojte se experimentovat a vyzkoušejte vše, co současný trh může nabídnout. Uvidíte, že i pro vašeho partnera to bude vítané zpestření.

4. Zajděte si na masáž

V případě, že máte problémy dosáhnout orgasmu i sama, mohou pro vás být pomocí erotické masáže. Zkušené masérky (či maséři) v erotických masážních salonech vám mohou přivodit zcela nečekané a neznámé pocity. Zvláště potom tantrická masáž se soustřeďuje i na duchovní a duševní stránku sexuality a může vám pomoci odpoutat se od problémů s vyvrcholením.

5. Vyhledejte odborníka

Jestliže jste vyčerpala všechny možnosti a orgasmus se stále nedostavuje, je na čase navštívit odborníka. Sexuologické porady nejsou v dnešní době tabu a nebojte se je využít.