Nemovitosti jsou pasé, investujte do zlata!

česká mincovna

Zlato vždy bylo, je a také stále bude jedna z nejlepších komodit, do kterých se dají investovat peníze. Nemovitosti jako investice dříve fungovaly dobře, dnes už se ale dávno nejedná o bezpečné pole. Zlato má nesporně mnoho výhod. Podívejte se s námi na ně.

Zlato má několik vlastností, které každý investor i běžná domácnost ocení. Především nepodléhá dani z přidané hodnoty, jako tomu je například u stříbra, paládia nebo platiny. Na rozdíl od uměleckých děl nebo starožitností je zlato nezničitelné a snadno se přemisťuje. A co je nejdůležitější, ponechává si svou hodnotu, se kterou nehne ani nestabilita měny, ani jiné ekonomické problémy. Jeho hodnotu nesníží požár ani povodeň.

Českému trhu dominuje zlato ze švýcarských rafinérií

Žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí. Můžete si pořídit české pamětní zlaté mince. Ty však nejsou ideální investicí, protože je jejich cena navýšena o sběratelskou hodnotu. Nejlepším zlatem, které můžete nakoupit na českém trhu, jsou zlaté cihly od švýcarských rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P.

Navštivte specializovaný obchod v Obecním domě

Pokud uvažujete nad nákupem investičního zlata, vydejte se do pražského Obecního domu. Jeho distribucí se tady zabývají již 17 let. „Za toto období jsme si získali důvěru 60 000 zákazníků, kteří si u nás pravidelně doplňují své soukromé zlaté rezervy,“ říká Pavel Trtík, ředitel firmy Zlaté mince. Společnost dováží investiční zlato přímo ze zahraničí, od dceřiné společnosti rakouské centrální banky, díky čemuž mají klienti jistotu původu a ryzosti.

Nejlepší možností je navštívit společnost osobně a nechat si poradit od odborníků. V době pandemie si však můžete objednat diskrétní a pojištěnou zásilku na www.zlate-mince.cz a zlato bude doručeno přímo do vašich rukou. Na stejné webové adrese také najdete výkupní i prodejní ceny zlatých slitků, které se aktualizují každý den.

Sdílet článek