Nemovitost můžete i vydražit. Je to jednoduché a cenově výhodné!

Nemovitosti v dražbě

Máte v plánu koupit nemovitost a chcete, aby vám neunikla žádná možnost a nabídka? A už jste se dívali i na dražby nemovitostí? Možná o tomto způsobu nabytí domu, bytu, kanceláře, komerčních prostor, chaty, nebo pozemku nemáte vůbec ponětí. Jde ale o skvělý způsob, jak získat, po čem toužíte. Nemovitosti v dražbě navíc často můžete získat za velmi výhodnou cenu.

O jaké nemovitosti jde?

Jedná se o nemovitosti, které se staly předmětem exekučního řízení. Dražba nemovitostí v exekuci je transparentní a bezpečný proces, kterého se za žádnou cenu nemusíte bát. U takové stavby či pozemku je předem objektivně stanovená cena a částka, za kterou se konkrétní nemovitost draží, je snížena na dvě třetiny této stanovené ceny. Takže je možné (a často se to také děje), že koupíte onu nemovitost velmi levně.

Co je k dražbě potřeba?

Vy si vyhlídnete objekt/pozemek, o který byste měli zájem a dozvíte se, kdy má k dražbě dojít. Dražby se zúčastníte buď osobně v dražební místnosti Exekutorského úřadu v Ostravě, či z domova prostřednictvím online aukce. O tom, zda jde o dražbu s přímou účastí, anebo elektronickou aukci, rozhoduje soudní exekutor.

V každém případě, abyste se mohli exekuční dražby nemovitostí účastnit, musíte být plnoletí a před dražbou složit tzv. dražební jistotu (buď na místě, nebo převodem na účet), která vám bude v případě neúspěšné dražby celá vrácena. Je nutné vyplnit jednoduchou registraci a prokázat svou totožnost – s vytištěným a vyplněným formulářem si dojdete na poštu na CzechPOINT, převedete dokument do elektronické podoby a nahrajete ho na portál dražeb nemovitostí. Potom už probíhá samotná dražba nemovitostí.

Pokud vás zaujala možnost získat dům či byt prostřednictvím dražby a exekuce nemovitostí, sledujte nabídku na webových stránkách a až narazíte na dům snů, jděte do toho!

Sdílet článek